Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
13°C
-0°C
JUTRI
12°C
2°C
Deli

Ni vse v asfaltu

V zgornjem delu Vrtovina so obnovili dve koriti, ki sta njega dni služili napajanju živine. Danes pričata o spoštovanju kulturne dediščine v kraju.

V zgornjem delu Vrtovina je kar nekaj izvirov vode, ki so jih nekdaj zajeli oziroma speljali v korita, kamor so domačini vodili napajati živino. Ko sta koriti v zaselkih (Fevči in Pristava) izgubili nekdanjo funkcijo, sta bili prepuščeni le še zobu časa. Pred kratkim pa so ju delavci podjetja Elita Nagode iz Žapuž obnovili, ne zaradi napajanja živine - zdaj bosta na voljo ljudem. V načrtu je, da bi vanju napeljali pitno vodo iz vodovoda. Obnovo je financirala Občina Ajdovščina in sicer iz rednega programa Krajevne skupnosti Vrtovin. Kot pravi njen predsednik Vilko Brus, ni vse v kvadratnih metrih asfalta, pač pa je lahko kraju v ponos tudi ohranjanje kulturne dediščine prednikov. Meni še, da sta koriti zelo stari, iz 18. stoletja ali še od prej.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!