Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
16°C
0°C
JUTRI
18°C
2°C
Deli

Kako uporabiti defibrilator

Krajevna skupnost Ajdovščina je v mestu postavila dva defibrilatorja, enega na fasadi Doma krajanov na Prešernovi 26, drugega pa na Ribniku, na fasadi bodoče fizioterapije ob frizerskem salonu.

Defibrilator je naprava, ki ob srčnih zastojih lahko rešuje življenja, vendar ga je treba znati pravilno uporabljati, pri čemer so postopki dokaj enostavni. Naprave, nameščene na javnih mestih, so namreč namenjene laični javnosti. Priporočljivo je, da zna z defibrilatorji rokovati čim več ljudi. Zato Krajevna skupnost Ajdovščina prireja delavnico o temeljnih postopkih oživljanja in sicer v sredo, 31. maja ob 17. uri v Domu krajanov na Prešernovi 26. Praktični prikaz uporabe defibrilatorja in temeljnih postopkov oživljanja bo vodila strokovna sodelavka Rdečega križa Ajdovščina Irena Fajdiga.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!