Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
19°C | 31°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
20°C | 31°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zven grajskih sten


DOGODKI, UMETNOST

| |
22.08.2017      20:02
A A

Zven grajskih sten


Glasbeno društvo NOVA v sodelovanju z Občino Ajdovščina v letošnjem avgustu že drugo leto zapored prireja koncertni cikel Zven grajskih sten v Vipavskem Križu. Ko šolski vrvež v poletnih mesecih potihne, grajsko zidovje in slikoviti Vipavski Križ ponudijo popolno kuliso za glasbeno-vinarske dogodke, z zgodbami, ki jih pripovedujejo domači glasbeniki.


Deli:

V sredo, 16. avgusta, je trobilni kvintet TrobiNOVA, v zasedbi Mateja Kravcarja in Gregorja Rogelje na trobentah, Matjaža Kafola na pozavni, Nejca Rogelje na tubi in Marka Arha na rogu, ki je za to priložnost nadomestil sicer stalnega člana zasedbe Sebastijana Budo, z razgibanim programom od klasike, preko Straussovih spevnejših melodij, do priredb jazz standardov in potpourrija filmske glasbe poskrbel za doneč prvi od treh koncertov cikla. Mladih Kraševcev, katerim se vsem obeta uspešna glasbena kariera, ni ustavilo niti nestanovitno vreme, in so spretno izkoristili akustične lastnosti dvorane kriškega Doma krajanov.

23. avgusta so zazvenela dela belgijskega, danskega in francoskih skladateljev od pozne romantike do enaindvajsetega stoletja v izvedbi dua Astratto, ki združuje flavtista Blaža Snoja in harfistko Teo Plesničar. Sodelovati sta pričela leta 2014 in uspešno delujetatudi v tujini,kjer sta se predstavila z vrsto koncertov v Belgiji in na Nizozemskem, kjer sta bila leta 2015 izbrana med štiri finaliste tekmovanja za komorne zasedbe Storioni Toonzaal.

Prihodnji teden, v sredo, 30. avgusta, ob 20:30, pa vas vabimo, da grajskim stenam prisluhnite še tretjič, in letos zadnjič, z Big Bandom NOVA pod vodstvom Damijana Valentinuzzija in posebno gostjo Tinkaro Kovač. Znani napevi uspešnic slovenske pop-rock pevke, flavtistke in pedagoginje, bodo zazveneli v bigbandovski podobi, program pa bo Tinkara popestrila še z dodatkom pop in jazz standardov. Big Band NOVA je prva zasedba, ki deluje, in to nepretrgoma, od ustanovitve Glasbenega društva NOVA leta 1996. V njej sodelujejo mladi talenti, ljubitelji in profesionalni glasbeniki, ki so skupaj postali širše prepoznaven ansambel, s katerim nastopajo mnoge slovenske pevske zvezde, gostili pa so tudi jazz in gospel pevke iz ZDA.

Prijetnim poletnim večerom pa ne manjka niti domača žlahtna kapljica, ob kateri se lahko poslušalci po koncertu podružijo z izvajalci. Doživetje, ki pritiče bližini grajskih zidov.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!