Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

delno oblačno
Zvečer bodo nevihte postopno zamrle. Ponoči se bo na Primorskem delno zjasnilo. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 °C.
16°C | 28°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 30°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 30°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 24.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zgodba namenjena ustvarjalnosti – Festival ......


KULTURA, ZAVODI

| |
18.04.2018      10:08
A A

Zgodba namenjena ustvarjalnosti – Festival Klementina


Med 23. marcem in 15. aprilom se je v Mladinskem kulturnem centru Hiša mladih Ajdovščina odvil drugi Festival Klementina - v čast znamenitemu lutkarju Milanu Klemenčiču, ki je prav v Ajdovščini (Šturjah) uprizoril svojo prvo lutkarsko predstavo. Z željo po širjenju ustvarjalnega duha, ki je namenjen vsem generacijam od najmlajših do najstarejših, so organizatorji, v dobrih treh tednih, s programsko pestrostjo in raznolikostjo, zaobjeli različne spektre, plati in oblike ustvarjalnosti.


Deli:

Festival so v Mladinskem kulturnem centru Hiša mladih začeli z odprtjem prvega sklopa tematske razstave dijakov 4. letnikov umetniške gimnazije likovne smeri Gimnazije Nova Gorica, (Ne)zreli sadeži, drugi sklop je sledil v drugi polovici festivala. Razstavi sta obsegali dela z različnih področij likovne ustvarjalnosti, tehnik in načinov umetniškega izražanja: slikarstva, kiparstva, grafičnega oblikovanja in fotografije. Dela so razstavili: Sofija Bičič, Teja Jelenc, Laura Klaužar, Nika Kobol, Eva Koren, Lara Pelicon, Miha Reja, Luka Bajc Dornik, Karin Švara, Hana Hvala, Patricija Kreševec, Marisa Kukanja in Eva Skok.

Sledili so tedni z ustvarjalnimi in izobraževalnimi delavnicami: poklic prihodnosti – vloganje, ki predvsem pri mladostnikih vzbuja vse več zanimanja, so predstavile najbolj vidne goriške vlogerke: AnjaSuska, Marija Zmosta in Izi lajf z Barbaro, naučili smo se peke kruha in pice z drožmi, na fotografski delavnici z Ano Šuligoj spoznali Art fotografiranje, se na začetnem tečaju za tonske tehnike naučili osnov koncertnega ozvočevanja, prisluhnili predavanju o tem, kako lahko z malimi koraki zmanjšamo uporabo plastike in s tem vplivamo na svoje zdravje ter okolje in spoznali prvo 'Zero Waste' trgovino na našem območju, se s kovčkom iz Vrtojbe do Buenos Airesa v potopisnem predavanju popeljali z Mašo Lancner ter se razmigali s cirkuško delavnico v izvedbi združenja Cirkokrog.

Uprizoritveno ustvarjalnost so po/dokazali učenci, člani lutkovnega krožka osnovne šole Šturje z lutkovno predstavo Čarobne gosli: pravljično igro za lutke v devetih slikah, učenci plesne šole EL1 pa so pred MKC Hiša mladih, na Dan sprememb, ki ga obeležujemo 7. aprila, pričarali pravi spomladanski živ žav. Improvizacijsko gledališče so predstavili goriški improvizacijski mojstri Dženny improteam.

Za glasbeno popestritev festivalskega programa so poskrbeli Help! A Beatles Tribute, Moya, afrobeat inštrumentalisti iz Vrtojbe Nesesari Kakalulu ter obetavna indie – rock skupina Jardier.

V Dvorani prve slovenske vlade smo si ogledali komedijo absurda 'Bolje tič v roki kot tat na strehi' Gledališke skupine Mak in s pravo dozo smeha zaključili drugi festival Klementina, festival prepleta in spodbujanja ustvarjalnosti. Glasbena, uprizoritvena, likovna, plesna ustvarjalnost so v Mladinskem kulturnem centru Hiša mladih odlično sobivale in skupaj z izobraževalnimi vsebinami prispevale k barvitosti, pestrosti in kvaliteti okolja. Se že veselimo tretje edicije.

Zarja Paulin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 197
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.05.2018 | Družabni dogodki
ŠTUDENTSKI FESTIVAL VIN
25.05.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Sereš (SLO)
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
DAN ODPRTIH VRAT BRAINOBRAIN Mežica
29.05.2018 | Umetnost
Fejstival PUSTIMO ODTIS
29.05.2018 | Šole in vrtci
Naš večer ob 50-letnici šolskega glasila Iskre
24.05.2018 | Ostalo
ZNANSTVENI VEČER UNIVERZE V NOVI GORICI
25.05.2018 | Družabni dogodki
ŠTUDENTSKI FESTIVAL VIN
25.05.2018 | Družabni dogodki
Koncert: Sereš (SLO)
26.05.201 | Ostalo
Brezplačne meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v Batujah
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
DAN ODPRTIH VRAT BRAINOBRAIN Mežica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.