Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
9°C
-3°C
JUTRI
9°C
-5°C

Ženska včeraj, ženska danes

Kulturno društvo NORMA7 je v Avli Ljudske univerze Ajdovščina 29. junija na ogled postavilo enomesečno samostojno likovno razstavo 'Ženska včeraj, ženska danes' avtorice Mihaele M. Tihelj. Odprtje razstave, ki je zaobjemala ženske portrete in akte, je slikarka pospremila z naslednjimi ustvarjalnimi izhodišči: »Kako preseči čas v samoti, ko nisem osamljena, a kličem po dotiku bližine sočloveka, ko potrebujem prisluhniti vzkliku, besedi znanega  glasu … V spominjanju sem našla velik izziv in po spominjanju sem začela risati moje najdražje ženske. Nekdanja druženja so oživela in svet domišljije je z barvami risbe, slike ponudil znano govorico obraza, držo telesa, odtenek izziva in vonja tistega našega, tistega časa, ki nam ga nihče ne more odvzeti.« Tematika ženske skozi čas je tudi rdeča nit letošnjega društvenega javnega literarnega natečaja, ki je odprt do konca avgusta. Vsi na natečaj prispeli literarni zapisi bodo objavljeni v literarnem glasilu 'Ženska včeraj, ženska danes', slavnostna razglasitev zmagovalcev in podelitev nagrad bo potekala v jesenskem času na tradicionalnem literarnem maratonu Rdeča jabolka v Ajdovščini.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi