Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
18°C
6°C
JUTRI
17°C
6°C

Današnji čas, oglati čas

Kulturno društvo Norma7 je v soorganizaciji z ZKD Ajdovščina, Občino Ajdovščina, JSKD OI Ajdovščina, ZKD Nova Gorica, Turističnim društvom Vipavski Križ predstavilo multikulturni zbornik Današnji čas, oglati čas in likovno literarno zbirko Stil je človek, ki skupaj v besedi, sliki, fotografiji predstavljata umetniška dela 111-ih ljubiteljskih ustvarjalcev, mentorjev, akademikov, članov literarnih, likovnih, fotografskih in drugih društev in krožkov iz Slovenije in sosedne Avstrije, ki so v času od 1.11.2020 do 15.2.2021 na daljavo, na svojih domovih in ateljejih, ustvarjali kot člani posebne ustvarjalne skupine, poimenovane ELIPSA 2020.

Recital izbranih literarnih besedil obširnega zbornika je zadnjo junijsko nedeljo v Vipavskem Križu dopolnjeval koncert zborovskega petja treh zborovskih skupin. Ljutomerski oktet neprekinjeno deluje že od leta 1965, pod umetniškim vodstvom Dušana Preloga nadaljuje in skrbno neguje tradicionalno poustvarjanje slovenske ljudske in umetne pesmi, posega pa tudi po ostalih zvrsteh vokalne glasbe. Vokalna skupina Lijak 1883 Vogrsko, drugi najstarejši zbor v Sloveniji, nadaljuje tradicijo moškega petja, ki so ga skozi celotno obdobje delovanja ohranjali Vogrinski pevci. Vokalno skupino vodi mag. prof. glas. ped. Mojca Cej. Žensko besedo ženskega glasu so dodale članice domačega ženskega pevskega zbora Večernica, ki ga vodi umetniški vodja Miran Rustja. Besedila zbornika Današnji čas, oglati čas so predstavili člani Bralne skupine Norma7 in drugi gostujoči bralci tudi v programu ustvarjalnega srečanja 'Ustvarjam, sem', ki je potekalo 29. junija v ajdovskem Lokarjevem drevoredu. Na srečanju je svoje zapise predstavila tudi literarna skupina stanovalcev Doma starejših Gradišče, med njimi stoštiriletna gospa Frančiška Čotar. Skupino stanovalcev spoštljivo in uspešno vodi mentorica Dragana Marošević. Omeniti je, da so v zborniku objavljene kratke življenjske zgodbe dvajsetih, v skupini ELIPSA 2020 sodelujočih, stanovalcev slovenskih domov za starejše. Zbornik razgrinja svoje zapise na društvenih poletnih literarno-dramskih delavnicah.

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi