Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vsaj za petje se na Vipavskem ni bati


KULTURA

| |
28.01.2015      10:06
A A

Vsaj za petje se na Vipavskem ni bati


Pretekli konec tedna je v Ajdovščini in Vipavi izzvenela že tradicionalna revija pevskih zborov obeh občin. Predstavilo se je kar 17 pevskih sestavov, tako da se za zborovsko petje v dolini res ni bati.


Komorni zbor Ipavska,  foto Nevenka Vidmar
Komorni zbor Ipavska, foto Nevenka Vidmar
Deli:
Revija, ki je postala, lahko rečemo, kar obvezna za vse pevske sestave v občinah, saj je ocena, ki jo poda strokovni spremljevalec revije (tokrat je bil to skladatelj in dirigent Walter Lo Nigro), pomembna za vsak pevski sestav in njihovega umetniškega vodjo, da lahko ugotovijo svoje zmožnosti, želje in tudi pomanjkljivosti, ki jih morajo s še večjo zavzetostjo na vajah odpraviti. Sama strokovna ocena pa je tudi namig in priporočilo zborom, na kakšnih tekmovanjih v regiji, na državnem ali mednarodnem nivoju se lahko preizkusijo.

V soboto v Ajdovščini se je tako polni dvorani ljubiteljev zborovskega petja predstavilo osem pevskih sestavov, v nedeljo v prav tako polnem vipavskem kulturnem domu pa še devet. Prav vsi zbori so se na revijo več kot zgledno pripravili in po svojih zmožnostih tudi navdušili številne poslušalce. Mirno lahko zatrdimo, da je revija prav gotovo kvalitetnejša od pri nas najbolj množične revije Primorska poje, še posebej pa razveseljuje dejstvo, da se pojavljajo novi pevski zbori in manjše skupine, ki jih sestavljajo predvsem mladi pevci, ki jim je pri srcu slovenska narodna in umetna pesem, posegajo pa tudi po zahtevnejši zborovski literaturi, za svojo dušo pa po priredbah lahkotnejših slovenskih popevk.

Petje združuje, saj že pregovor pravi, da kdor poje zlo ne misli, zato se vsi skupaj lahko le veselimo množičnosti amaterskega pevskega ustvarjanja v naši dolini. Revijo je tudi letos zgledno organiziral Javni sklad kulturnih dejavnosti, območna izpostava Ajdovščina, zbori pa se bodo spet lahko srečali pred poletnimi počitnicami na že deseti tradicionalni prireditvi 'Kultura pod modrim nebom', ki bo v mesecu juniju v Vrtovinu, v organizaciji domačega pevskega zbora Vinograd in Zveze kulturnih društev Ajdovščina. Naj bo to tudi povabilo, da tudi v Vrtovinu prisluhnete našim zborom v čim večjem številu. Naša pesem je namenjena vsem. Vam in nam, pravijo pevci.

MaK
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.