Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 31°C
sreda, 18.07.2018
15°C | 33°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 33°C
petek, 20.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Teden filma - filmska vzgoja mladih


UMETNOST

| |
20.10.2015      15:14
A A

Teden filma - filmska vzgoja mladih


S ponedeljkom se je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini začel Teden filma – filmska vzgoja mladih v organizaciji Zveze kulturnih društev – ZKD Ajdovščina in osnovnih šol iz občine Ajdovščina ter projektu pridružene vipavske osnovne šole. Zamisel, da bi v osnovnih šolah začeli načrtno izvajati filmsko vzgojo, je letos podprla Občina Ajdovščina, ki projekt sofinancira.


Deli:
Osnovnošolci si bodo od ponedeljka do petka ogledali film Charlieja Chaplina Cirkus, v dolžini 72 minut. Učitelji bodo učence vnaprej pripravili na ogled filma in njegove vsebine, o njem se bodo pogovarjali tudi po ogledu z različnih vidikov.

Ob zaključku Tedna filma – filmska vzgoja mladih pa bo v petek, 23. oktobra ob 20.00 v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini projekcija filma Ernsta Lubitscha Ko sem bil mrtev (komedija iz leta 1916, nemi film). Dolžina filma: 36 min.

Komedija, ki je spravljala v smeh ljudi pred 100 leti, bo v Ajdovščini na ogled iz prav posebnega razloga. Film je namreč veljal za izgubljenega – vse dokler ni kustos Goriškega muzeja Drago Sedmak iz Ajdovščine) opozoril na najdbo v zapuščini ajdovskega zbiratelja in tudi upravnika ajdovskega kina Štefana – Stipeta Štekarja: na edino kopijo slovitega filma na svetu! O pomenu odkritja bodo spregovorili filmski strokovnjaki iz Slovenske Kinoteke.

Projekcija je brezplačna.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!