Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pod modrim nebom – že osmič


KULTURA

| |
01.07.2014      12:48
A A

Pod modrim nebom – že osmič


Poletno srečanje pevskih in ostalih društev, včlanjenih v Zvezo kulturnih društev Ajdovščina, imenovano 'Pod modrim nebom', ki je nastalo pred osmimi leti kot nekakšen protest na rušenje kulturnega doma v Ajdovščini, je poleg opominjanja na nujnost kulturnega hrama, preraslo v pomemben kulturni dogodek, ki se ga udeleži vsako leto več kulturnih društev.


Anike so Pod mopdrim nebom nastopile prvič
Anike so Pod mopdrim nebom nastopile prvič
Deli:

Letošnja prireditev, ki smo jo z ustaljenega termina konec avgusta prenesli na sredino junija, saj je bila taka želja večine društev, ki so s tem srečanjem zaključili letošnjo sezono in se podali na zaslužene počitnice, je potekala v Šmarjah. V idilični vasici tik ob vaški cerkvi sta Zveza kulturnih društev Ajdovščina in domače kulturno turistično društvo Vinoreja pripravila prijetno sobotno popoldne, ki se ga je udeležilo kar 15 društev. Na stojnicah so se nam predstavile domače žene s svojimi izdelki in društvo POC iz Ajdovščine, ki nam je predstavilo svoje izdelke iz gline. Predstavila se nam je dramska sekcija društva upokojencev Zarja z nadvse duhoviti skečem, najštevilčnejši pa so zopet bili razni pevski sestavi, ki delujejo v občini Ajdovščina. Svoje pevsko znanje, ki je na zelo zavidljivem kakovostnem nivoju, so nam predstavili: moški pevski zbor Janez Svetokriški Vipavski Križ, ženski pevski zbor Večernica Ajdovščina, moški pevski zbor Vinograd Vrtovin, mešani pevski zbor Angelski spev Otlica, pevska skupina Zarja pri Društvu upokojencev Ajdovščina, mešani pevski zbor Primorje Ajdovščina, oktet Sotočje Črniče, kvintet Anike Črniče, vokalna skupina Grlica Budanje, moški pevski zbor Napev Batuje, ženska vokalna skupina Plejade in moški pevski zbor Srečko Kosovel Ajdovščina.

Posebno doživetje pa so nam pripravili krajani Lokavca, ki so se nam ob spremljavi godalnega orkestra glasbene šole Vinka Vodopivca predstavili s spevoigro 'Ostani zdrava, moja Vipavska'. Da Ajdovščina potrebuje kulturno dvorano, Šmarje pa vsaj skromen dom krajanov, se je pokazalo tik pred koncem prireditve, ko se je na kar številčno občinstvo in nastopajoče vsul dež. Prireditveni prostor, ki so ga res lepo pripravili domačini, ga okrasili z rožami, v ozadju pa je kot kulisa služil pogled na šmarske 'gase', smo hitro zamenjali in se preselili v cerkev, kjer smo prireditev dokončali. Žal so bili žrtev selitve krajani Lokavca, ki nam kot zadnji nastopajoči, zaradi omejenih tehničnih možnosti, niso mogli predstaviti svoje spevoigre v celoti in so se omejili le na določene glasbene dele, ki so bili izvedljivi tudi na majhnem in neozvočenem prostoru. Kljub okrnjenosti pa so s svojo predstavo navdušili številno občinstvo. Skoraj dvesto petdeset nastopajočih se je po prireditvi napotilo v gasilski dom, kjer se je druženje, ob prijazni pogostitvi domačinov in kozarčku, zavleklo v pozne večerne ure.

Hvala vsem udeležencem, ki so s svojo prisotnostjo dokazali, da pestro predvsem pa številčno kulturno dogajanje v občini resnično potrebuje in zasluži svoje prostore. Veseli smo, da so prireditev 'Pod modrim nebom' vzeli za svojo. Največja zahvala pa gre neutrudnim domačinom iz društva Vinoreja, ki so se resnično potrudili, da smo se vsi v Šmarjah prijetno počutili.

Marjan Krpan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.