Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 9h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Plejade svetimo že 10 let


KULTURA, DRUŠTVA

| |
18.04.2014      8:34
A A

Plejade svetimo že 10 let


Pred več kot desetimi leti se je rodila ideja, da bi se dekleta z veseljem do petja združila v pevski zbor. V oktobru 2003 je tako nastal Dekliški pevski zbor Plejade, ki je v začetnem sestavu združeval pevke, ki smo ljubezen do petja odkrile ob prepevanju v Mladinskem pevskem zboru Osnovne šole Ajdovščina pod vodstvom Marinke Šuštar.


Deli:

Zboru so se s časom pridružile nove članice, druge so zaradi študijskih in družinskih obveznosti zbor zapustile, v povprečju pa je zbor vedno združeval okrog 20 članic iz različnih krajev Vipavske doline. Čeprav smo mnoge članice v teh desetih letih iz deklet postale mamice, pa mladostna energija, ki jo izžarevamo, in mlajše članice, ki so se pridružile zboru, opravičujejo oznako 'dekliški zbor' v imenu.  

Vodenje zbora je ob nastanku prevzela Metka Colja Petelin in ga uspešno vodila do sredine leta 2009. Leta 2004 se je zbor prvič predstavil na samostojnem letnem koncertu. Od takrat so se zvrstili številni nastopi, samostojni koncerti, tekmovanja, revije pa tudi sodelovanja z drugimi pevskimi sestavi. Vsako leto smo se predstavile na občinski reviji Naši zbori pojo, nekajkrat tudi na reviji Primorska poje. Leta 2006 smo se prvič udeležile tekmovanja primorskih pevskih zborov in malih skupin v Postojni ter dosegle zlato priznanje. Leta 2009 je vodenje zbora prevzela Karmen Ferjančič Žgavc, ki zbor vodi še danes. V letu 2009 smo se drugič udeležile tekmovanja primorskih pevskih zborov in skupin v Postojni in potrdile zlato priznanje. V letu 2012 smo se udeležile mednarodnega zborovskega tekmovanja na Ohridu v Makedoniji in dosegle bronasto priznanje. Leta 2013 smo skupaj z Otroškim pevskim zborom OŠ F. Bevka Tolmin, Dekliškim pevskim zborom Pueri Cantores Tolmin ter Godbo Domžale s solisti v okviru Sakralnega abonmaja v Ljubljani izvajale koncertno mašo Missa nuova Laudate Pueri Dominum, ki jo je skladatelj Patrick Quaggiato posvetil 20. jubileju neodvisne in samostojne Slovenije.

Naš repertoar obsega sakralne skladbe, umetne skladbe slovenskih in tujih avtorjev, priredbe slovenskih ljudskih pesmi, črnske duhovne in priredbe popevk. Nekatere skladbe so skladatelji posvetili prav našemu zboru in smo jih oz. jih bomo izvajale krstno.

Deseto obletnico bomo proslavile s samostojnim koncertom 10. maja 2014 ob 19. uri v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini. Predstavile se bomo s sakralnih programom, umetnimi skladbami in priredbami ljudskih pesmi ter priredbami popevk. Vabljeni vsi ljubitelji zborovske glasbe, še posebej pa lepo vabljene nekdanje pevke, da skupaj podoživimo lepe trenutke in kakšno skupaj zapojemo. Na tem mestu se lepo zahvaljujemo vsem, ki ste nas spremljali in obiskovali naše koncerte skozi leta ter nam moralno in materialno pomagali.

Valentina Fegic Birsa
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.