Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 27°C
torek, 25.07.2017
17°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 26°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 23.7.2017 ob 16h
Nekaj močnejših neviht se lahko predvsem na severu in vzhodu Slovenije pojavi že danes, jutri pa bo možnost krajevnih neurij povečana po vsej državi.
20°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob sobotah v knjižnico v Dobravlje!


KULTURA, ZAVODI

| |
26.10.2013      17:32
A A

Ob sobotah v knjižnico v Dobravlje!


V decembru bo leto, odkar je Lavričeva knjižnica Ajdovščina kot svojo zadnjo enoto v nacionalni informacijski knjižnični sistem povezala tudi izposojevališče v Dobravljah. Izposoja 'na listke' je odslej za knjižnico zgodovina. Prehod omogoča hitrejšo izposojo in natančne evidence.


Deli:

Toda še več koristi kot knjižnici prinaša uporabnikom: če so dotlej ostajale na policah knjige, za katere je bila v drugih enotah čakalna vrsta, je bila to škoda tako za bralce kot za gradivo, ki ga je v dobraveljski enoti nekaj manj kot 6.000 enot.

Prav zato dejstvo, da je v Dobravljah mogoče najti gradivo, ki je v drugih enotah pogosteje izposojeno, knjižnica posebej izpostavlja. To je marsikateri uporabnik spoznal že sam. Bolj vešči seveda po gradivu lahko pobrskajo že doma s pomočjo računalnika, preko prijaznega dostopa Moja knjižnica.

Pred prenovo je bil obisk glede na gradivo, ki je na razpolago, manjši, kot bi si enota zaslužila. Knjižnica je zato sočasno s tehnološko posodobitvijo prostor naredila tudi bolj prijazen. Uredila je ogrevanje in hlajenje, na oknih so senčila, ob računalniku za knjižničarja je na voljo še dodatno računalniško mesto za obiskovalce. Dodane so nove police, na njih je več gradiva, nameščen je bolj funkcionalen izposojevalni pult, dodanih nekaj stolčkov za najmlajše.

Knjižnica v dvorani krajevne skupnosti Dobravlje pa ima tudi pomembno – doslej morda spregledano – prednost, to je urnik. Odprta je namreč ob sobotah dopoldne, med 9.00 in 11.30, ko jo človek lahko spotoma obišče.

Izposojevališče od prenove beleži rahlo rast obiska in izposoje; morda manjšo, kot bi si želeli, pa vendarle. Lavričeva knjižnica bo v naslednjih tednih o možnostih, ki jih prinaša posodobljena enota, še dodatno seznanila prebivalstvo v naseljih, ki jim je predvsem namenjena. Ob Dobravljah so to še Skrilje, Male in Velike Žablje, Vrtovče in Šmarje, Brje, Potoče in Kamnje z zaselki, pa tudi naselja v spodnjem delu ajdovske občine: Vrtovin, Malovše, Gojače, Batuje, Črniče in Ravne. Na možnost izposoje v Dobravljah bo Lavričeva knjižnica opozorila tudi oddelke Osnovne šole Dobravlje.

AL
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!