Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Napev z zlatom iz Katalonije


KULTURA, DRUŠTVA

| |
25.11.2013      18:34
A A

Napev z zlatom iz Katalonije


Moški pevski zbor Napev iz Batuj se je udeležil mednarodnega tekmovanja pevskih zborov, ki je potekalo od 23. do 27. oktobra v Španiji. Osrednje prireditve z naslovom Canta al mar so potekale v prijetnem obmorskem mestecu Calella, tekmovalni del pa pretežno v Barceloni.


Deli:

Udeležilo se ga je štirideset zborov iz devetnajstih držav, tudi iz Kitajske, Indije, Indonezije, najmočneje pa so bile zastopane države severne Evrope. Iz Slovenije se je tekmovanja udeležil še Dekliški pevski zbor Gimnazije Kranj, ki je prav tako prejel zlato priznanje. Naši pevci so pod vodstvom zborovodje Matjaža Remca tekmovali v kategoriji sakralne glasbe. S skladbami O beata trinitas Jacobusa Gallusa, Noč božična Patricka Quaggiata ter Totustuus Ambroža Čopija so očitno več kot prepričali mednarodno strokovno žirijo. Poleg zlatega priznanja so namreč prejeli tudi precej višjo oceno (21,72) kot na tekmovanju v sakralni glasbi na Malti, ki so se ga udeležili leta 2011, kar je zagotovo rezultat  vztrajnega in strokovnega dela pevcev in zborovodje.

Poleg tekmovalnega dela revije so se španskemu in drugemu mednarodnemu občinstvu predstavili še na dveh koncertih. Prvi koncert 'Music&Light' je potekal 25. oktobra v cerkvi sv. Marije in sv. Nikolaja v Calleli, kjer so peli skupaj z komornim pevskim zborom Engelbrekts iz Švedske in Akademskim pevskim zborom Academy Singers iz Avstrije. Drugi nastop 'Canta al mar – Callelasings', na katerem so batujski pevci izvedli program slovenskih ljudskih pesmi, pa se je v bolj sproščenem vzdušju odvijal 26. oktobra. Pevci različnih zasedb so skupaj zasedli živahne katalonske ulice in trge ter pesem ponesli med domačine, ki so zares toplo sprejeli izvedbe Ljubavnih pesmi iz Rezije Rada Simonitija, Kangalilejske ohceti Franceta Marolta, Krekove priredbe Marko skače ter Vodopivčevih Žab.

K dobremu vzdušju je prispevalo tudi toplo mediteransko vreme, prijazni domačini in druženje mladih v smislu 'amigos para siempre', ki je doseglo vrhunec na sklepni prireditvi. Uspeh in veselje ob doseženem uspehu so proslavili ob tradicionalni španski paelli in nazdravili s sladko sangrio.

Prisrčen sprejem pa je naše zlate fante čakal tudi v Batujah, kjer so jih pričakali navdušeni vaščani. Vsi si želimo, da bi ubrano petje pevskega zbora še dolgo donelo in iz ozkih batujskih gas še kdaj poneslo v svet sloves, da smo Slovenci dobri pevci. 

mr
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
NE POSTANI SUŽENJ SVOJE MOBILNE NAPRAVE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
KLUB ZA STARŠE OTROK PRVE TRIADE
25.10.2017 | Ostalo
PREDAVANJE: Zdravje skozi življenjska obdobja
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Demenca, kako jo prepoznati in kje poiskati pomoč?«
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
Predavanje: Ženske za znanost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.