Na razpis galerije Labirant na temo Krakow je ustvarjalo dela kar 22 avtorjev iz osmih držav. Iz Slovenije se je tega projekta udeležila Polona Kunaver Ličen, ki ustvarja pod umetniškim imenom Lona Verlich. Razstava potuje po državah iz katerih so ustvarjalci. V ajdovsko Lično hišo je prispela iz Milana.
Na odprtju razstave je bil prisoten koordinator in organizator razstave Lesek Žebrowski iz Krakowa pod okriljem katerega deluje tudi galerija Labirynt. V kratkem nagovoru je zbranim orisal pomena tega mednarodnega projekta in izrazil zadovoljstvo, da razstava lahko gostuje v Ajdovščini. Ajdovščina kot majhno mesto pa je v njem zbudilo prijetne občutke in nepozabne vtise, ki jih odnaša na Poljsko.
V kulturnem programu so sodelovali Jon Ličen na saksofonu, Oskar Ličen na violini in kafonu, Maja Sajovic na kontrabasu ter Polona Kunaver Ličen na klavirju. Razstava je vredna ogleda, zato lepo vabljeni v Lično hišo do 2. decembra.



