Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lovska družina Čaven gostila rogiste in ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
30.05.2016      12:41
A A

Lovska družina Čaven gostila rogiste in pevske zbore


Zveza lovskih družin Gorica – Nova Gorica je letos organizator 43. srečanja mednarodnih lovskih rogistov in pevskih zborov v Vipavski dolini. Na dvorišču dvorca Lanthieri v Vipavi se je predstavilo 36 lovskih rogistov in pevskih zborov iz cele Slovenije ter dva iz Hrvaške.


Žužemberski rogisti
Žužemberski rogisti
Deli:
Po skupnem nastopu so se zbori in rogisti razpršili po loviščih. V Vrtovinu, na eni izmed petih večernih lokacij so se predstavili rogisti LD Muta, rogisti LD Kočevje, KUD Žužemberški rogisti, Lovski zbor ZLD Novo Mesto ter Mješoviti LPZ "Matko Leginj" iz Klane. Gostitelj prireditve v Vrtovinu je bila Lovska družina Čaven ustanovljena v avgustu 1948. Na začetku je štela 34 članov, trenutno pa 68. Delujejo na področju KS Potoče – Kamnje, Vrtovin, Selo, Batuje, Zalošče, Gojače – Malovše in Črniče – Ravne.

Pozdravni govor je imel starešina LD Čaven Silvan Batagelj, v imenu KS Vrtovin pa Vilko Brus. Z zanimanjem smo prisluhnili rogistom, ki jih pri nas manj poznamo. Še posebej nas je prevzela najmlajša skupina rogistov ZLD Kočevje, ki so dokaz ljubezni do glasbe in lovske tradicije. In kot sami pravijo, kljub mladostni vihravosti niti v enem trenutku niso omajale kakovosti nastopov. Zbori prepevajo na številnih lovskih in drugih prireditvah,  ob pozdravu na koncu lova.

Upamo, da bodo lovski rogisti in zbori uspešno delovali še naprej in širili lovsko in pevsko kulturo tudi v bodoče.

 

Nevenka G.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.