Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Predvsem na Štajerskem in v Pomurju bo pihal severozahodni veter, v zahodnih krajih pa jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 °C.
16°C | 32°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 34°C
petek, 20.07.2018
17°C | 33°C
sobota, 21.07.2018
19°C | 30°C
nedelja, 22.07.2018
18°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Fotografi Društva upokojencev v Hiši mladih


KULTURA

| |
11.12.2016      14:25
A A

Fotografi Društva upokojencev v Hiši mladih


V Društvu upokojencev Ajdovščina deluje sekcija fotografov. Aktivnosti segajo v leto 2008, ko so se predstavili v avli dvorane Prve slovenske vlade v Ajdovščini. Vsa naslednja leta se člani predstavljajo tudi v Ljubljani na Festivalu za tretje življenjsko obdobje, kjer redno pobirajo priznanja in prva mesta.


Deli:
Svoje razstave pripravljajo v občini in širše, saj sodelujejo tudi z fotografi vseh severno primorskih Društev upokojencev. Redno se izobražujejo, da lahko s pridom uporabijo znanje in ga prenesejo na fotografije. Skupina je pripravila video z predstavitvijo nastanka Ajdovščine in požela občudovanje in pohvalo. V projektu 'Goče' je predstavila detajle vasice, nato pa še 'Zgodbe z Goč', kjer so se predstavili vaščani. Tematsko so bile predstavljeni še motivi Krasa, Gore, Ajdovščine … 

Skupina se rada odzove na povabilo in fotografira prireditve. Zabeležila je tudi nekaj občinskih prireditev, različnih proslav, plesnih nastopov in vse Društvene prireditve. V letošnjem letu so fotografi pripravili razglednice. Motivi so nastali na foto potepih in predstavljajo Ajdovščino in nekaj okoliških vasi.

Skupina se je prvič predstavila v ajdovski Galeriji Hiša mladih. Odprtje razstave je bilo 9. decembra 2016. Razstavljena dela bodo na ogled do 9. januarja 2017.

Nevenka Vidmar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!