Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

delno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
12°C | 24°C
petek, 25.04.2018
11°C | 24°C
sobota, 27.04.2018
13°C | 24°C
nedelja, 28.04.2018
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Fotografi Društva upokojencev v Hiši mladih


KULTURA

| |
11.12.2016      14:25
A A

Fotografi Društva upokojencev v Hiši mladih


V Društvu upokojencev Ajdovščina deluje sekcija fotografov. Aktivnosti segajo v leto 2008, ko so se predstavili v avli dvorane Prve slovenske vlade v Ajdovščini. Vsa naslednja leta se člani predstavljajo tudi v Ljubljani na Festivalu za tretje življenjsko obdobje, kjer redno pobirajo priznanja in prva mesta.


Deli:
Svoje razstave pripravljajo v občini in širše, saj sodelujejo tudi z fotografi vseh severno primorskih Društev upokojencev. Redno se izobražujejo, da lahko s pridom uporabijo znanje in ga prenesejo na fotografije. Skupina je pripravila video z predstavitvijo nastanka Ajdovščine in požela občudovanje in pohvalo. V projektu 'Goče' je predstavila detajle vasice, nato pa še 'Zgodbe z Goč', kjer so se predstavili vaščani. Tematsko so bile predstavljeni še motivi Krasa, Gore, Ajdovščine … 

Skupina se rada odzove na povabilo in fotografira prireditve. Zabeležila je tudi nekaj občinskih prireditev, različnih proslav, plesnih nastopov in vse Društvene prireditve. V letošnjem letu so fotografi pripravili razglednice. Motivi so nastali na foto potepih in predstavljajo Ajdovščino in nekaj okoliških vasi.

Skupina se je prvič predstavila v ajdovski Galeriji Hiša mladih. Odprtje razstave je bilo 9. decembra 2016. Razstavljena dela bodo na ogled do 9. januarja 2017.

Nevenka Vidmar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.