Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela in popoldne ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 20°C
četrtek, 25.09.2018
6°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 24°C
sobota, 28.09.2018
8°C | 28°C
nedelja, 29.09.2018
14°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zarja in pritrkovalci praznovali


KULTURA

| |
29.11.2016      21:29
A A

Zarja in pritrkovalci praznovali


V Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini se je na letni prireditvi predstavila Dramsko pevska skupina Zarja DU Ajdovščina z gosti, Pritrkovalci Lokavec.


Vsi nastopajoći
Vsi nastopajoći
Deli:

Zarja je za svoj 11. rojstni dan združila petje s pritrkavanjem, zvokom trobente, klavirja in harmonike. Prireditev je vodila in v krasen šopek povezala Milojka Dobovšek. Zarji je v ponos veliko število nastopov, ki se zvrstijo skozi vse leto. Sodeluje na proslavah veteranov, čebelarjev, srečanjih starejših, v domovih starejših občanov, vrtcih, krajevnih skupnostih, medgeneracijsko z otroci osnovnih šol, srečanjih ljudskih pevskih skupin, radijski prireditvi … V posebno čast pa si šteje nastop za Slovence v Frankfurtu ob slovenskem kulturnem prazniku in ob odprtju razstave fotografij rojaka dr. Evgena Bavčarja v Bruslju. Na tekmovanju ljudskih pevskih skupin je bila dobro ocenjena. Število nastopov se tudi letos približuje številki 50. 

Prireditvi so poseben čar dodali Pritrkovalci Lokavec; Maja Bratina, Eva Bras, Stane Lokar, Anej Babič, Urban Kompara in Dominik Ličer. Vsi so mladi a izkušeni pritrkovalci, letos so praznovali 10. obletnico delovanja. So glasbeno izobraženi, pojejo, igrajo na različne inštrumente in pišejo glasbene priredbe. Njihovi mentorici sta Nada Blažko in Beti Babič.

Kot se za letno prireditev spodobi, sta za 10. let delovanja v skupini priznanji prejeli Ana Žgavec in Silvija Lah.

V avli dvorane pa so se predstavili fotografi Društva upokojencev Ajdovščina. Na letošnjih foto potepih so zbrali motive Ajdovščine in okolice in jih predstavili na razglednicah. Razstava fotografij in razglednic je na ogled v Hiši mladih v Palah.

Nevenka Vidmar, foto Vid Šibelja, Gregor Lesnik in Roman Žonta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.201 | Ostalo
Terenska krvodajalska akcija v Vipavi
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica kreativnega pisanja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.