Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
24°C
14°C
JUTRI
18°C
15°C
10279

Bronasti baritonist iz Batuj

Rok Zelinšček, mladi baritonist iz Batuj, je konec septembra nastopil na gala koncertu slovenskih samospevov v Narodnem domu v Celju, ki je bil organiziran v sklopu praznovanja 200. obletnice javnega glasbenega šolstva na Slovenskem.

Rok, učenec petja na Glasbeni šoli Vinka Vodopivca v Ajdovščini v razredu prof. Jerice Rudolf, je na državnem tekmovanju mladih glasbenikov Slovenije TEMSIG 2016 prejel bronasto plaketo in si kot posebno nagrado Društva pevskih pedagogov Slovenije prislužil tudi nastop na koncertu. Tako je kot edini predstavnik primorskih glasbenih šol nastopil v družbi najboljših učencev, dijakov in študentov petja. Koncert je bil praznik mladostne energije in petja ter poklon slovenski pesmi.

Nevenka Lozar

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi