Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Danes bo dokaj sončno, predvsem na severu in vzhodu bo občasno več oblačnosti. Tam popoldne ni izključena kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29, na jugovzhodu do 31 stopinj C.
15°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 32°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 31°C
ponedeljek, 31.07.2017
18°C | 32°C
torek, 01.08.2017
18°C | 36°C
Opozorila
Petek, 28.7.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Besedovalnica ali Dobivamo se ob torkih v ......


KULTURA

| |
01.10.2013      19:39
A A

Besedovalnica ali Dobivamo se ob torkih v knjižnici


Delavnica kreativnega pisanja – Besedovalnica je v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini odprla vrata v začetku julija v okviru poletne ponudbe knjižnice. Vodi jo priznani literat iz Ajdovščine Bojan Bizjak, ki je delavnico tudi vsebinsko zastavil. Od pet do osem udeleženk in udeležencev se v knjižnici sestaja enkrat tedensko, ob torkih med 16.30 in 18. uro.


Bojan Bizjak Zakawski
Bojan Bizjak Zakawski
Deli:

Besedovalnica bo predvidoma potekala tudi čez zimo in se bo iztekla junija prihodnje leto. Skrajni rok, ko bi še lahko pristopili novi udeleženci, je mimo, saj so sedanji že v ustvarjalni fazi in se pripravljajo na prvi literarni večer. Zato pa se bodo tisti, ki menijo, da bodo čez zimo imeli več časa, lahko pridružili skupini, ki bi jo oblikovali tja do sredine novembra.

»So, udeleženci so vidno napredovali pri časovnem obdelovanju zgodb. Trenutno se ukvarjamo z zgoščevanjem pripovedi in z racionalizacijo gradiva. Jeseni začenjamo nov segment psihološke teme kot samostojnega dela daljših pripovedi. Kakovostna rast ustvarjenega je opazna,« pravi mentor in kreator Besedovalnice Bojan Bizjak. Doslej so udeleženci, šest zelo rednih, pozornost in čas posvetili kratki prozi, stilu pisanja, analizi branja in razpravi o sproti nastajajočih literarnih izdelkov, ki jih napišejo doma. Ravno na domačem pisanju sloni razprava – udeleženci skupaj presojajo besedilo, mentor opominja na pozitivne plati ali na dele teksta, ki bi lahko bili boljši. Skozi primerjavo tekstov udeležencev samih in besedil uveljavljenih avtorjev se spoznavajo se z zakonitostmi pisanja in tako oblikujejo lastni analitični pristop do literature.

Skupino oblikuje tako ženske kot moški v starosti med 18 in 55 let, z izobrazbo od poklicne do univerzitetne; toda izobrazba ni najpomembnejša, poudarja Bizjak. Pomemben je cilj, ki si ga zastavi vsak zase. Večji del izmed njih se še ni preizkusil v pisanju ali pa je ostalo le pri poskusu. Udeleženci so povečini iz občine Ajdovščina, prihajajo pa tudi iz novogoriške.

Bojan Bizjak v bližnji prihodnosti načrtuje, da skupina povabi medse tudi goste, s katerimi naj bi delavnice potekale tako rekoč 'v živo'. Prvi bo na vrsti pisatelj Aldo Černigoj – zanj je značilna raba notranjega monologa.

V kratkem nameravajo pripraviti tudi literarni večer. Delo delavnice bo mogoče odslej spremljati na spletni strani Lavričeve knjižnice, kjer bodo člani objavljali tudi besedila. Besedovalnica se torej po uspešni poletni splovitvi pomika naprej. V prvi polovici naslednjega leta, ko Lavričeva knjižnica praznuje 150-letnico, bo tudi izdala v njenem okviru nastala dela kratke proze. Obetajo tudi slovarček posebne vrste: na srečanjih Besedovalnice nastalih novih besed in besednih zvez. Bera je zares bogata, je zadovoljen Bizjak.

Naj dodamo v krepkem tisku: če vas zanima udeležba v delavnici kreativnega pisanja, se le oglasite v knjižnici ali pa neposredno pri Bojanu Bizjaku Zakawskem - mimogrede - konec leta lahko pričakujemo izid njegove nove knjige.

AL
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 188
Izšla: 30.06.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
30.07.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sheer Mag (ZDA)
04.08. - 05.08.2017 | Tečaji in delavnice
Teoretična in praktična učna delavnica na temo predelave breskev
30.07.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sheer Mag (ZDA)
02.08.2017 | Umetnost
VODSTVO PO PREGLEDNI RAZSTAVI MILENA LAH, KIPARKA
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
04.08. - 05.08.2017 | Tečaji in delavnice
Teoretična in praktična učna delavnica na temo predelave breskev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.