Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
20°C | 31°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 16h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V gospodarstvu občine skoraj 4.000 zaposlenih...


GOSPODARSTVO

| |
22.05.2017      14:29
A A

V gospodarstvu občine skoraj 4.000 zaposlenih


Najnovejši podatki in kazalniki o poslovanju gospodarskih družb in samostojnih podjetnikov v letu 2016 na območju občine Ajdovščina, ki jih je posredoval AJPES, kažejo, da se je lani povečalo število gospodarskih družb (d.o.o.) in jih je sedaj 430, zmanjšalo pa se je število samostojnih podjetnikov (s.p.) na 649. Tudi vsi ostali kazalci kažejo na uspešno poslovanje gospodarskih družb, ki so največji zaposlovalci v občini.


Deli:

Gospodarske družbe so lani povečale število zaposlenih kar za 8 odstotkov in se bližajo številki 3.000. Skupaj s samostojnimi podjetniki in pri njih zaposlenimi delavci je v gospodarstvu ajdovske občine zaposlenih skoraj 4.000 ljudi. Dobri so tudi drugi kazalci poslovanja, saj so gospodarske družbe povečale prihodke za 11 odstotkov, predvsem pa veseli podatek, da so pri tem ustvarile bistveno več dobička, več kot za polovico. To pa ne velja za samostojne podjetnike, ki se jim je dobiček celo za spoznanje znižal. Gospodarstvo občine je tudi vse bolj izvozno naravnano in tako so ajdovska podjetja prihodke na tujih trgih povečala za 12 odstotkov.  

Večje število novih delovnih mest in zaposlitev se odraža tudi pri statistikah zavoda za zaposlovanje, kjer se je stopnja brezposelnosti v občini krepko znižala (na 9 odstotkov) in po dolgem času padla pod državno povprečje, je pa še še vedno nad regijskim povprečjem (8,1). 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!