Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 9 do 15 °C.
8°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 9°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 10°C
torek, 28.11.2017
-5°C | 9°C
sreda, 29.11.2017
5°C | 11°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Nov logistični center v Ajdovščini


GOSPODARSTVO

| |
20.04.2016      11:34
A A

Nov logistični center v Ajdovščini


V obrtni coni Mirce v Ajdovščini so s priložnostno slovesnostjo odprli nov logistični center firme Codognotto d.o.o., slovenske družbe sicer globalnega podjetja Codognotto Group iz Italije.


Deli:

Družinsko podjetje iz Salgarede blizu Trevisa se ukvarja z logističnimi storitvami, prvenstveno s cestnim prevozom, saj razpolaga s kar dva tisoč tovornjaki, poleg tega pa organizira tudi prevoze po morju, zraku in tudi z vlaki. Podružnice ima razpršene po celi Evropi, pa tudi na oddaljenih celinah. Poleg organizacije samih prevozov ponuja celovito paleto logističnih storitev vključno s skladiščenjem in opremo blaga za distribucijo.

Za Ajdovščino so se odločili zaradi ugodnih pogojev oziroma primernih cen zemljišč in komunalne opreme. Kot je na odprtju dejal predsednik matične družbe Maurizio Codognotto, jim je učinke svetovne krize uspelo ublažiti zato, ker ekonomije ne dojemajo zgolj skozi finančne učinke, pač pa na prvo mesto postavljajo delo in človeške vire in je prepričan, da bo tudi ajdovska podružnica delovala v tem smislu. Njen direktor Anton Kobal se je vodstvu matične družbe zahvalil za vso podporo pri vodenju naložbe, gradbenikom za izvedbo, vodstvu ajdovske občine pa: »… zato, ker se ni ustrašilo tujega kapitala!«

Občino je na slovesnosti zastopal podžupan Alojzij Klemenčič, zadolžen za gospodarstvo. Ajdovski družbi je zaželel 'uspešno delo in dolgo življenje', prihod italijanskega investitorja pa je ob tem dokaz, da prizadevanja in ukrepi občine pri odpiranju novih mest delujejo: »Pospešeno se trudimo, da bo širše območje ob obvoznici, hitri cesti in železnici pripravljeno za gradnjo novih hal in proizvodnih prostorov in bo v vaši soseščini kmalu zelo živahno!«

ep
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 192
Izšla: 24.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.