Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 25.06.2018

pretežno oblačno
Danes bo dopoldne oblačno, dež bo do sredine dneva večinoma ponehal. Popoldne se bo delno zjasnilo, lahko še nastane kakšna ploha. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 20, na Primorskem ob šibki burji do 24 °C.
15°C | 24°C
torek, 24.06.2018
12°C | 25°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 27°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 27°C
petek, 28.06.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 25.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete...


KMETIJSTVO

| |
22.02.2017      14:16
A A

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete


Že pred letošnjim začetkom sajenja koruze je ajdovska družba Mlinotest povabila domače pridelovalce k pogodbenemu sodelovanju in jim ponudila boljše pogoje odkupa. Mlinotest ponuja za koruzo poltrdinko vsaj 13 odstotkov višjo ceno glede na tržno ceno koruze zobanke, samo pridelovalcem v Vipavski dolini pa krijejo tudi strošek semena. Za odkupljene količine Mlinotest zagotavlja 30-dnevni plačilni rok.


Deli:

S koruzo poltrdinko imajo sicer več izkušenj pridelovalci iz severovzhodne Slovenije, kjer je Mlinotest ob lanski žetvi odkupil večino potrebne koruze, vendar v Mlinotestu ocenjujejo, da ima tudi Vipavska dolina dober potencial za pridelavo kakovostne koruze. Vsaj takšne so izkušnje iz lanskoletnega odkupa, ki pa je bil količinsko šibak. V Mlinotestu želijo količine doma pridelane hrane povečati, zato kmete spodbujajo z različnimi ugodnostmi. S pridelovalci bo Mlinotest podpisal pogodbo o zagotovljenem odkupu in višji odkupni ceni od tržne, zagotavlja jim tudi 30-dnevni plačilni rok. Pogoj pa je, da kmet s priporočenimi hibridi zaseje najmanj tri hektarje površin.

Strateška usmeritev razvoja slovenskega kmetijstva in živilstva do 2020 ima za cilj povečanje pridelave poljščin v Sloveniji, povečanje odkupa žit za mletje ter vzpostavitev korektnih odnosov med deležniki v verigi od pridelovalcev do prodajalcev. Tudi za Mlinotest so kakovostne vhodne surovine slovenskega porekla zelo pomembne, med njimi je tudi koruza. Zato so skupaj s pospeševalno službo povabili pridelovalce poljščin v Vipavski dolini k setvi koruze poltrdinke in jim zagotovili odkup pod vnaprej znanimi pogoji.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 198
Izšla: 31.05.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.