Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
4°C | 9°C
torek, 19.11.2018
4°C | 9°C
sreda, 20.11.2018
4°C | 8°C
četrtek, 21.11.2018
5°C | 6°C
petek, 22.11.2018
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete...


KMETIJSTVO

| |
22.02.2017      14:16
A A

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete


Že pred letošnjim začetkom sajenja koruze je ajdovska družba Mlinotest povabila domače pridelovalce k pogodbenemu sodelovanju in jim ponudila boljše pogoje odkupa. Mlinotest ponuja za koruzo poltrdinko vsaj 13 odstotkov višjo ceno glede na tržno ceno koruze zobanke, samo pridelovalcem v Vipavski dolini pa krijejo tudi strošek semena. Za odkupljene količine Mlinotest zagotavlja 30-dnevni plačilni rok.


Deli:

S koruzo poltrdinko imajo sicer več izkušenj pridelovalci iz severovzhodne Slovenije, kjer je Mlinotest ob lanski žetvi odkupil večino potrebne koruze, vendar v Mlinotestu ocenjujejo, da ima tudi Vipavska dolina dober potencial za pridelavo kakovostne koruze. Vsaj takšne so izkušnje iz lanskoletnega odkupa, ki pa je bil količinsko šibak. V Mlinotestu želijo količine doma pridelane hrane povečati, zato kmete spodbujajo z različnimi ugodnostmi. S pridelovalci bo Mlinotest podpisal pogodbo o zagotovljenem odkupu in višji odkupni ceni od tržne, zagotavlja jim tudi 30-dnevni plačilni rok. Pogoj pa je, da kmet s priporočenimi hibridi zaseje najmanj tri hektarje površin.

Strateška usmeritev razvoja slovenskega kmetijstva in živilstva do 2020 ima za cilj povečanje pridelave poljščin v Sloveniji, povečanje odkupa žit za mletje ter vzpostavitev korektnih odnosov med deležniki v verigi od pridelovalcev do prodajalcev. Tudi za Mlinotest so kakovostne vhodne surovine slovenskega porekla zelo pomembne, med njimi je tudi koruza. Zato so skupaj s pospeševalno službo povabili pridelovalce poljščin v Vipavski dolini k setvi koruze poltrdinke in jim zagotovili odkup pod vnaprej znanimi pogoji.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.