Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
17°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 22°C
torek, 25.09.2018
5°C | 20°C
sreda, 26.09.2018
4°C | 20°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
17°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete...


KMETIJSTVO

| |
22.02.2017      14:16
A A

Mlinotest z boljšimi pogoji za vipavske kmete


Že pred letošnjim začetkom sajenja koruze je ajdovska družba Mlinotest povabila domače pridelovalce k pogodbenemu sodelovanju in jim ponudila boljše pogoje odkupa. Mlinotest ponuja za koruzo poltrdinko vsaj 13 odstotkov višjo ceno glede na tržno ceno koruze zobanke, samo pridelovalcem v Vipavski dolini pa krijejo tudi strošek semena. Za odkupljene količine Mlinotest zagotavlja 30-dnevni plačilni rok.


Deli:

S koruzo poltrdinko imajo sicer več izkušenj pridelovalci iz severovzhodne Slovenije, kjer je Mlinotest ob lanski žetvi odkupil večino potrebne koruze, vendar v Mlinotestu ocenjujejo, da ima tudi Vipavska dolina dober potencial za pridelavo kakovostne koruze. Vsaj takšne so izkušnje iz lanskoletnega odkupa, ki pa je bil količinsko šibak. V Mlinotestu želijo količine doma pridelane hrane povečati, zato kmete spodbujajo z različnimi ugodnostmi. S pridelovalci bo Mlinotest podpisal pogodbo o zagotovljenem odkupu in višji odkupni ceni od tržne, zagotavlja jim tudi 30-dnevni plačilni rok. Pogoj pa je, da kmet s priporočenimi hibridi zaseje najmanj tri hektarje površin.

Strateška usmeritev razvoja slovenskega kmetijstva in živilstva do 2020 ima za cilj povečanje pridelave poljščin v Sloveniji, povečanje odkupa žit za mletje ter vzpostavitev korektnih odnosov med deležniki v verigi od pridelovalcev do prodajalcev. Tudi za Mlinotest so kakovostne vhodne surovine slovenskega porekla zelo pomembne, med njimi je tudi koruza. Zato so skupaj s pospeševalno službo povabili pridelovalce poljščin v Vipavski dolini k setvi koruze poltrdinke in jim zagotovili odkup pod vnaprej znanimi pogoji.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 200
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.