Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

DANES
32°C
20°C
JUTRI
30°C
19°C

Alenka Jež - podjetnica leta 2019

V okviru prireditve 500 podjetnic so razglasili tudi dve podjetnici leta - med samostojnimi podjetnicami je laskavi naslov za leto 2019 osvojila Alenka Jež, iz pekarne Ježek iz Lokavca.

Alenka Jež, sicer vzgojiteljica po izobrazbi, je že pred tremi desetletji na domačiji v Lokavcu začela s pekarsko obrtjo. V tem času se je soočala s številnimi težavami, spremenljive tržne razmere so jo pahnile celo na rob preživetja, vendar se ji je z vztrajnostjo in novimi prijemi uspelo obdržati. Danes izdelke iz družinske pekarne Ježek, ki ima deset zaposlenih, poznajo po celi Primorski od Trsta do Trente. Še vedno ji osnovni ton daje Alenka, predana ustvarjalka slaščic, potic, kruha in vsega, kar sodi v pekarstvo: »Potrošniki želijo vedeti, od kod prihaja hrana, kako je narejena, iz katerih surovin. In želijo čutiti okuse, ki so jih vajeni in so povsod nekoliko drugačni, pač lokalni.« Prepričana je, da se obetajo boljši časi, saj tudi Vipavska dolina postaja zanimiva turistična destinacija, prav »družinska podjetja pa znajo ponuditi doživetja in zgodbe domačega kraja, tudi skozi kakovostne lokalne izdelke, kot jih izdelujemo tudi v naši mali pekarni in slaščičarni.«

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi