Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
torek, 22.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
15°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 32°C
petek, 26.07.2018
17°C | 33°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarske javne službe

Priprave na veliko komunalno prenovo v ......


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, GOSPODARSKE JAVNE SLUŽBE

| |
17.04.2018      14:45
A A

Priprave na veliko komunalno prenovo v Dobravljah


Velika naložba v komunalno infrastrukturo v Dobravljah je tik pred zdajci. Naselje bo dobilo novo kanalizacijo, ki bo priključena na novo čistilno napravo, prenovili bodo vodovodno napeljavo, sočasno pa bodo postavili optično omrežje. Dela se bodo začela v začetku poletja.


Deli:

Pridobljeno je že gradbeno dovoljenje za večji del kanalizacije in vodovoda, tečejo postopki za izbiro izvajalca gradnje in nadzora. Za objekt čistilne naprave je pridobljeno tudi vodno soglasje, v teku so postopki za urejanje služnosti za posege v vodna zemljišča. Potrebni bodo tudi posegi v strugo potoka Skrivšek, na nekaterih delih bo struga regulirana s kamnitimi zložbami.

Čistilna naprava, ki bo stala na Dobravskem polju, v bližini cerkvice sv. Petra, bo imela zmogljivost 800 PE. Nanjo bo vezana nova fekalna kanalizacija v skupni dolžini skoraj štirih kilometrov, poldrugi kilometer bo meteorne kanalizacije, potrebni bosta dve črpališči. Sočasno bo obnovljenega za okoli dva kilometra vodovodnega omrežja. Hišne priključke bo vgrajevala Komunalno stanovanjska družba Ajdovščina, optično omrežje bo v domeni Telekoma.

Ocena vrednosti celotne naložbe, brez hišnih priključkov, znaša več kot 1.800.000 evrov (brez DDV) in jo bo krila Občina Ajdovščina. Gradnja čistilne naprave se bo začela v začetku poletja. Celotna naložba bo končana v prvi polovici leta 2020, ko je predviden zagon in poskusno delovanje čistilne naprave.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!