Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 32°C
torek, 24.07.2018
16°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 33°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Vipavska dolina ima svoj LIFE!


OBČINSKE, KMETIJSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
25.10.2016      9:03
A A

Vipavska dolina ima svoj LIFE!


Po uvodnemu sestanku partnerjev na projektu 'LIFE ViVaCCAdapt' v Ajdovščini, o katerem smo poročali v prejšnji izdaji Latnika, smo projekt v septembru predstavili še na državnem nivoju. Dogodek 'Okrepljeni do evropskih sredstev za naše okolje' je potekal na Gozdarskem inštitutu Slovenije, pod organizacijo Ministrstva za okolje in prostor (MOP).


Deli:

Srečanje je razstavljavcem omogočilo mreženje, obiskovalcem pa pridobivanje informacij in znanja iz prve roke. Večina slovenskih projektov LIFE se uvršča v t. i. tradicionalne projekte s prednostnega področja 'Narava in biotska raznovrstnost', nekaj manj s področja 'Varstva okolja in učinkovite rabe virov'. Letos pa se je naboru tradicionalnih projektov, ki so uspešno pridobili sofinanciranje programa LIFE, pridružil tudi prvi projekt s področja 'Podnebnih sprememb', z naslovom 'LIFE ViVaCCAdapt'. Nanj smo še posebej ponosni koordinatorji Razvojna agencija ROD Ajdovščina in projektni partnerji Občina Ajdovščina ter ostali. Kot tak je pritegnil pozornost ministrice za okolje in prostor Irene Majcen, ki se je na dogodku pozanimala o predvidenih rezultatih projekta.

V začetku oktobra smo glas Vipavske doline ponesli v samo središče Evropske unije. Med 3. in 5. oktobrom je namreč v Bruslju na sedežu EASME (Evropska agencija za mala in srednje velika podjetja) potekalo letno uvodno srečanje letošnjih potrjenih projektov na programu LIFE. Na dvodnevnem seminarju smo koordinatorji projektov iz vse Evrope predstavili svoje projekte ter se seznanili s pravili poročanja. Dogodek je Razvojna agencija ROD Ajdovščina izkoristila tudi za pridobivanje novih poznanstev in novih priložnosti za sodelovanje pri pridobivanju evropskih sredstev.

Z naslednjim mesecem se nadaljuje pestro projektno dogajanje, tako na vsebinskem kot tudi promocijskem delu projekta. Ekipa iz Razvojne agencije ROD se bo aktivno udeležila delavnice za lokalne skupnosti, ki bo potekala 10. novembra v Ljubljani in ga v okviru programa 'LIFE Krepitev zmogljivosti' organizira MOP. Delavnica je namenjena lokalnim skupnostim, da spoznajo program LIFE kot finančni inštrument za sofinanciranje okoljskih projektov lokalnih skupnostih v Sloveniji. Občina Ajdovščina pa se skupaj s Biotehnično fakulteto, Inštitutom za vode Republike Slovenije in podjetjem Hidrotehnik d.d. ter podjetjem BO-MO d.o.o. pripravlja na postavitev merilnih naprav po Vipavski dolini.

Vabimo vas, da obiščete projektno spletno stran www.life-vivaccadapt.si ter, da 'všečkate' stran na socialnem omrežju Facebook, kjer vas ažurno obveščamo o aktivnostih in novostih.

Brigita H. Štolfa,

Razvojna agencija ROD Ajdovščina
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!