Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Urejena sprehajalna pot ob Lokavščku


PROMET, EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.11.2015      9:24
A A

Urejena sprehajalna pot ob Lokavščku


Po nekaj drobnih korakih na poti k uresničevanju projekta Rekreacijske poti ob Hublju in Lokavščku je bil na jesen storjen kar precejšen skok – urejena je pešpot ob Lokavščku, do zaselka Čohi.


Deli:

Projekt celostnega urejanja poti za sprehajalce in rekreativce ob Hublju in Lokavščku, v mestu in bližnji okolici, se kljub neuspehu na razpisu za evropska sredstva uresničuje. Bolj počasi, »po denarju«, pa zato z večjo zavzetostjo. Po trim napravah na poti ob Hublju in prenovljeni pešpoti od železnega do glavnega mosta v mestu je največji dosežek urejena pešpot ob Lokavščku. Pešpot je od nekdaj dobro »uhojena«, priljubljena je tako med sprehajalci, kot med rekreativci. Urejena bo še lepše služila vsem tem, hkrati pa ponuja tudi novo turistično doživetje, kakršnih mesto še kako potrebuje.  

Pot je urejena od ajdovskega bazena do zaselka Čohi v Lokavcu, v celoti desno ob Lokavščku. Prvih 600 metrov obstoječe poti je bilo potrebno zgolj nasuti, kar 1,6 km poti, od bajerja naprej, pa je manjkalo. V tem delu so bili potrebni temeljitejši gradbeni posegi, dva potoka, ki se stekata v Lokavšček, pa prečita leseni brvi. K počitku ob poti vabijo zanimivo oblikovane klopi, štiri večje in prav toliko manjših. Pot je urejena po trasi, kjer je v katastru vrisana javna pot.

Celotni strošek, ki ni presegel 20.000 evrov, je bil poravnan iz občinskega proračuna. Vrednost nove pridobitve pa je tako za meščane, kot za razvoj turizma, neprecenljiva.

Dobro kaže tudi nadaljevanju celostnega projekta, saj bo še pred koncem leta urejen tudi drugi del mestne poti ob Hublju, od Rizzatove vile do obvoznice.
RL
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.