Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Trije aktualni projekti s področja kmetijstva...


KMETIJSTVO, EVROPSKI PROJEKTI

| |
21.04.2017      10:45
A A

Trije aktualni projekti s področja kmetijstva


V sejni sobi Ljudske univerze Ajdovščina se je 20. aprila odvijal dogodek, namenjen predstavitvi novosti, ki se na občini Ajdovščina izvajajo s področja kmetijstva. Govora je bilo o reševanja problematike suše in burje v kmetijstvu v okviru projekta LIFE ViVaCCAdapt, aplikaciji 'Virtualna tržnica' in javnem razpisu za sofinanciranje naložb v izgradnjo namakalnih sistemov.


Deli:

Strokovnjaki z Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani so predstavili EU projekt Life ViVaCCAdapt in praktične ukrepe, namenjene zmanjšanju porabe vode za namakanje na območju Vipavske doline in zmanjšanju škode zaradi burje z zasaditvijo zelenih protivetrnih zaščit.

Občina Ajdovščina je kmetovalcem predstavila januarja letos vzpostavljeno spletno aplikacijo 'Virtualna tržnica', namenjeno lokalnim kupcem in kmetovalcem, predvsem pridelovalcem sadja in zelenjave. Podprta s SMS sporočilnim sistemom pa prodajalca v realnem času opozarja na nove objave ter obvešča o sprejetju ponudb.

Poleg tega se je na dogodku predstavil tudi razpis Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano za sofinanciranje naložb v namakalne sisteme v novi finančni perspektivi 2014-2020. Občina bo v prihodnjih mesecih organizirala razne sestanke in predstavitve s ciljem ozaveščanja, seznanjanja in podrobnejšega informiranja o razpisu. Zato poziva vse kmetovalce, lastnike in uporabnike kmetijskih zemljišč, da se jih aktivno udeležujejo, saj je to ključni predpogoj za uspešno kandidiranje.  

Oddelek za gospodarstvo in razvojne zadeve

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.