Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
22°C
7°C
TOR.
22°C
4°C
Deli

LAS Vipavska dolina vabi k sodelovanju

LAS Vipavska dolina je objavila dva poziva za izbor operacij (projektov) za uresničevanje ciljev strategije lokalnega razvoja. Sofinanciranih bo kar 85 % sredstev iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Za standardne projekte je na razpisu na voljo 266.000 evrov, za manjše pa 50.000, skupno torej 316 tisoč evrov. Poziva bosta odprta do 27. marca 2020.

Javna poziva sta podpori standardnih in manjših projektov (operacij), ki prispevajo k uresničevanju razvojnih ciljev iz Strategije lokalnega razvoja (SLR) na območju občin Ajdovščina in Vipava v programskem obdobju 2014–2020.  Kandidirajo lahko člani LAS Vipavska dolina in druge pravne ter fizične osebe s sedežem oziroma stalnim prebivališčem v ajdovski ali vipavski občini. Izbrani projekti bodo sofinancirani z denarjem ukrepa LEADER v okviru Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja. Poziva sta z vso dokumentacijo objavljena na spletni strani LAS Vipavska dolina. Pri standardnih projektih se pričakujejo predlogi za aktivnosti, ki bodo prispevale k ustvarjanju delovnih mest in izboljšanju kakovosti bivanja, povečale aktivacijo ranljivih skupin in pripomogle k varstvu okolja ter ohranjanju narave. Pri manjših projektih pa, kot so sporočili iz RRA ROD, se pričakujejo predvsem predlogi neprofitnih organizacij. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi