Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 32°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Energetska pisarna ENSVET tudi v Ajdovščini...


OBČINSKE, €NERGIJA

| |
26.01.2016      15:15
A A

Energetska pisarna ENSVET tudi v Ajdovščini


ENSVET je program brezplačnega energetskega svetovanja za občane. V pisarnah mreže, razpršenih po Sloveniji, delujejo usposobljeni neodvisni energetski svetovalci. Odslej bodo na voljo tudi ajdovskim občanom, saj jim je občina zagotovila prostor v prvem nadstropju stare občinske zgradbe na Gregorčičevi 20.


Deli:

Za občane bo pisarna odprta ob četrtkih od 15.00 do 19.00, njej bosta občanom na voljo svetovalca Robert Likar in Primož Krapež. Priporočata, da za obisk v energetsko svetovalni pisarni pripravite projekte stanovanja in inštalacij, in da se predhodno najavite na 3659 110.

V pomoč vam bosta, kako svoj denar pravilno in učinkovito uporabiti pri gradnji ali obnovi hiše, stanovanja ali naprav. Nikoli ni prepozno. Tudi če ste hišo že zgradili in v njej živite, stanovanje že kupili in opremili, pa vas pestijo problemi, povezani z rabo energije ali bivalnim ugodjem, vam lahko v pisarni pomagajo energetski svetovalci.

Občani se pri svetovalcu lahko pozanimajo glede izbire ogrevalnega sistema, zamenjavi ogrevalnih naprav in s tem zmanjšanju porabe goriva, izbiri ustreznega goriva, pa toplotni zaščiti zgradb, izbiri ustreznih oken, zasteklitve, uporabi varčnih gospodinjskih aparatov in vseh ostalih vprašanjih, ki se nanašajo na rabo energije. »Razmislek o rabi energije se dolgoročno obrestuje, saj so cene energije vseskozi v porastu in tudi na trenutne ugodnejše cene fosilnih goriv se dolgoročne ne gre zanašati,« je dejal svetovalec Robert Likar, ki je še posebej opozoril tudi na možnost, da občani pri energetski prenovi stanovanj lahko računajo tudi na subvencijah Eko sklada.

Mreža ENSVET namreč deluje v okviru Eko sklada, ki ga je ob odprtju pisarne v Ajdovščini zastopala svetovalka direktorja Katarina Kafadar: »Lanski razpis za subvencije sploh ni bil izčrpan, kar po eni strani pomeni, da je bilo na voljo kar precej sredstev, da pa so bili tudi pogoji kar zahtevni.« Vendar pa je dodala, da sami postopki niso zapleteni, svetovalci pa jih lahko še dodatno olajšajo. V pripravi je namreč tudi že nov razpis za subvencije.

Župan Tadej Beočanin je ob odprtju dejal, da je občina z veseljem odstopila pisarno, saj predstavlja energijsko svetovanje o učinkoviti rabi energije v stavbah in v gospodinjstvih pomembno pomoč vsem lastnikom hiš in stanovanj, ki nameravajo vlagati svoj denar v zmanjšanje rabe energije. Upa tudi, da bodo občani to priložnost tudi znali izkoristiti.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.