Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.04.2018

jasno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
9°C | 23°C
torek, 23.04.2018
10°C | 24°C
sreda, 24.04.2018
13°C | 25°C
četrtek, 25.04.2018
11°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Eko sklad z novimi spodbudami


UČINKOVITA RABA ENERGIJE, €NERGIJA

| |
13.06.2017      9:01
A A

Eko sklad z novimi spodbudami


Eko sklad je 9. junija je objavil javni poziv za nepovratne finančne spodbude občanom za zamenjave starih kurilnih naprav v skupnih kotlovnicah. Prav tako so na voljo dodatna nepovratna in kreditna sredstva občanom za nove naložbe v večjo energijsko učinkovitost stanovanjskih stavb in rabo obnovljivih virov energije.


Deli:

Spodbuda so namenjene zamenjavi starih kurilnih naprav v skupni kotlovnici večstanovanjske stavbe s kurilno napravo na lesno biomaso, z ogrevalno toplotno črpalko, s plinskim kondenzacijskim kotlom ali pa s toplotno postajo za priklop na sistem daljinskega ogrevanja.

Skupna višina sredstev za ta namen znaša tri milijone evrov, višina nepovratne finančne spodbude pa bo znašala do 25 % priznanih stroškov naložbe, v primeru socialno šibkega občana pa lahko tudi v obsegu 100 % priznanih stroškov naložbe glede na njegov pripadajoči delež financiranja naložbe.

Dodatnih 7 milijonov evrov je na voljo za nepovratne finančne spodbude občanom za nove naložbe rabe obnovljivih virov energije in večje energijske učinkovitosti stanovanjskih stavb. Za kredite okoljskih naložb občanov je razpisanih 14 milijonov evrov.

Razpis je objavljen na spletnih straneh Eko sklada, kjer vam bodo ponudili več informacij o načinu in možnostih pridobivanja sredstev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 196
Izšla: 30.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.