Logo MojaObčina.si

Ajdovščina

JUTRI
9°C
-5°C
ČE.
7°C
3°C
3332

Mednarodni dan e-odpadkov 2021

14. oktober je mednarodni dan e-odpadkov, njegov namen pa je s pomočjo različnih aktivnosti dvigniti ozaveščenost posameznikov na področju pravilnega ravnanja z e-odpadki in odpadnimi baterijami ter spodbuditi potrošnike k pravilni oddaji e-odpadkov oz. k podaljševanju njihove življenjske dobe. Organizatorji pozivajo vsa gospodinjstva, podjetja in vlade, naj si še dodatno prizadevajo za povečanje dosega neuporabljenih in nedelujočih aparatov do lokacij, kjer jih je mogoče reciklirati ali popraviti ter tako prispevati k pridobivanju dragocenih materialov iz aparatov oz. zmanjševanju potrebe po novih virih.

V Sloveniji so po zbirnih centrih za ravnanje z odpadki postavili že 20 kotičkov za ponovno uporabo in doslej zbrali že blizu tisoč aparatov, ki še delajo. Tak kotiček je postavljen tudi v zbirnem centru v Dolgi Poljani.V kotičkih se zbira aparate, ki so delujoči in primerni za ponovno uporabo: belo tehniko – pralne stroje, hladilnike, pečice, male gospodinjske aparate, zabavno elektroniko – radie, zvočnike, LCD televizije in monitorje, svetila, računalniško opremo ter razna orodja, skratka vse naprave, ki delujejo na elektriko ali baterije.

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi