Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Proti jutru bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo do jutra večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ponekod na Notranjskem, Kočevskem in Gorenjskem do okoli -10 stopinj C.
-3°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 25.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Reprezentant, ki bi rad smučal na Ulovki


ŠPORT

| |
17.06.2016      10:37
A A

Reprezentant, ki bi rad smučal na Ulovki


Vrhnika, 10. junij – Vrhničan Štefan Hadalin, ki je stopil na smučke pri treh letih, že od nekdaj opozarja nase z vrhunskimi rezultati v alpskem smučanju. Leta 2013 je bil tako na Vrhniki razglašen za športnika leta, letos je osvojim naslov dvakratnega svetovnega mladinskega prvaka. Še kot mladinec je že letos v članski konkurenci osvojil dvakratni naslov državnega prvaka v slalomu in kombinaciji.


Deli:

Pogovor s Štefanom Hadalinom je pred polno dvorano Cankarjevega doma vodil športni novinar Miha Deželak, dogajanje pa je potekalo v okviru tako imenovanega projekta »Športni utrinek Vrhnike«, ki ga pripravila Športna zveza Vrhnika. Z njim želi opozoriti na perspektivne športnike, ki so mladim pa tudi starejšim lahko vzor in navdih.

Štefan je največji uspeh, naziv svetovnega mladinskega prvaka, dosegel v olimpijskem Sočiju, zato ima ta kolajna zanj zaenkrat največji pomen. »To je bila prva tovrstna zlata medalja, zato mi bo za vselej ostala v spominu. Pa tudi zavoljo nenavadnih pogojev za smučanje, saj je bilo 28. februarja kar 27. stopinj.«
21 letni mladenič bo v letošnji sezoni nastopal kot del članske reprezentance, kjer je na pripravah izkusil tudi trdo trenersko roko legendarnega Andree Massija. Štefan ga je pokomentiral kot zahtevnega, ki pa ne dela samo na fizični pripravljenosti, ampak daje velik poudarek tudi glavi. Smučar lahko iz sebe iztisne še več od konkurence samo s trezno glavo, je menil Štefan. Podobno je na primer s strminami, kot je Kitzbuehel, kjer je ob telesni pripravljenosti potrebna tudi izredna psihična pripravljenost. »Na tej progi sem letos končal v mreži. Težka je iz dveh ozirov: ker je dolga proga, na štartu zelo dolgo časa čakaš, da prideš na vrsto. In kot drugo, ima izredne strmine. Zato, poleg seveda telesne pripravljenosti, moraš imeti »pošlihtane« stvari v glavi in gojiti spoštljiv odnos do proge.«
V pogovoru je med drugim spregovoril tudi o Ulovki, kjer je delal prve smučarske zavoje. Pravi, da je njegova velika želja, da bi nekoč ponovno zaživela. »Rad bi, da ko bi prvič stal na stopničkah svetovnega pokala, lahko nekaj treningov opravil tudi na Ulovki. Tehnično je tako zahtevna, da bi na njej lahko brez težav opravil nekaj treningov.«
Prehod v članske vrste bo za Štefana odločilen, a kot pravi, ima trmo, vztrajnost in železno disciplino, zato uspeh ne bi smel izostati. Gost, ki mu je vzornik Ivica Kostelić, je povedal, da mu je dolgoročni cilj vsekakor doseči olimpijsko zlato.
Poldrugo uro dolg pogovor je organizator začinil še z drobnimi sladkorčki, ki so popestrili dogajanje: s skritim gostom (to je bila Sonja Sečnik, Štefanova nekdanja učiteljica v osnovni šoli) in različnimi športnimi preskusi (nogomet, košarka in boks). Dogajanje so popestrile tudi mažorete pod vodstvom Anite Omerzu in plesna skupina Petre Vogrinc in Metke Grebenc iz OŠ Antona Martina Slomška, ki jo je nekoč obiskoval Štefan. Kot presenečenje pa so mu pripravili še rojstnodnevno torto, saj je, kot je dejal, zaradi vseh obveznosti, uspel proslaviti jubilej samo s koščkom tiramisuja.

O vrhunskem športniku sta spregovorila tudi predsednik športne zveze Gvido Mravljak in župan Stojan Jakin. Oba sta mu izrekla priznanje nad doseženimi rezultati in hkrati izrazila ponos, da na tak način predstavlja Vrhniko v svetu. Prav tako mu je priznanje izrekel predstavnik lokalnega smučarskega društva.

 

Gašper Tominc, foto: gt

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 445
Izšla: 30.01.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Tečaji in delavnice
ŽENSKO DRUŽENJE PRVINSKOSTI - TO SOBOTO NA VRHNIKI
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustno rajanje
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA
26.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
26.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
26.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
26.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: JAZ, DANIEL BLAKE
27.02.201 | Tečaji in delavnice
ZDRAVE VREDNOTE VODIJO V ZDRAVJE
01.03.2017 | Kino
Kino Vrhnika: Zapoj 3D
25.02.2017 | Družabni dogodki
Veseli pust v Starem malnu
25.02.2017 | Tečaji in delavnice
ŽENSKO DRUŽENJE PRVINSKOSTI - TO SOBOTO NA VRHNIKI
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: SNEŽNA KRALJICA 3 : OGENJ IN LED
25.02.2017 | Družabni dogodki
Pustno rajanje
25.02.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DEŽELA LA LA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.