Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
-12°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-12°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-17°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
-12°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kaj bi želel si še več


KULTURA

| |
13.04.2014      23:18
A A

Kaj bi želel si še več


S to lepo mislijo, vzeto iz skladbe znanega citrarja Mihe Dovžana, smo poimenovali letošnji letni koncert, ki se je odvil v petek, 11. aprila 2014. Zagotovo imamo veliko želja, le nekaj teh pa lahko uresničimo in se dostojno predstavimo zvestim poslušalcem, ki nas vedno razveselijo s svojim obiskom in napolnijo Kulturni dom v Vojniku. Tudi letos je bilo tako, hvala vam, spoštovani in zvesti poslušalci.


Deli:

Zvenele so narodne in umetne pesmi iz slovenske zakladnice: Fantič je oral njivo in naznanil, da je v deželo prišla pomlad, na Paši je piskala pišalka in Paver je hrahovco posejal, potem pa smo šli še Nmau čriez jizaro in zapeli avtorsko skladbo naše Emilije Očetu, nismo pozabili Matere, zasijali so Gozdovi v mesečini in zahvala za Jesenske sadove.

Vedno medse povabimo goste, letos smo z veseljem pozdravili Sestre Jakob z Dobrne, ki ohranjajo ljudske pesmi oz. narodno blago.

V drugem delu koncerta smo vključili skladatelje Ipavce, potem je Cvetela roža na poljani, kjer sta Peter Krajnc in Amadej Šopar čustveno vnesla solistični vložek, sledilo je Slovo in še ena igriva: Bedak je vsak, ki kaj verjame. Tudi po Krasu smo se sprehodili (solist Amadej Šopar), potem smo zapeli in zaželeli še marsikaj lepega, dokler se niso oglasile Žabe.

Koncert je bil praznik za naš sestav, za Moški pevski zbor KUD France Prešeren, ki šteje 36 pevcev in zborovodkinjo Emilijo Kladnik Sorčan. Ta zna in uspe združiti množico različnih karakterjev in nam »vliva pevsko umetnost in znanje v glave«, z nami pa vztraja že polnih 20 let. Njej pripada posebna zahvala in želja, da ostane z nami še naprej.

Zahvala je namenjena tudi vsem pevcem, ki svojega talenta ne skrivajo, ampak ga uporabljajo in s tem soustvarjajo celotno pevsko sezono. Zahvaljujem se še posebej Marjanu Žlausu, Marjanu Adamiču, Benu Podergajsu in Rafaelu Brancetu.

Hvala vsem pokroviteljem, donatorjem, ki nam finančno ali kako drugače pomagate, hvala osnovni šoli, občini, krajevni skupnosti, Tomažu Marčiču, Simonu Jagru, Petri Pehar Žgajner, Mirku Krašovcu, Katji Žvikart, ki je lepo povezala našo pesem v spremnem besedilu, Matjažu Kovaču in tehnični ekipi, predstavnikom prijateljskih zborov, ki so bili na koncertu in nam na koncu čestitali z željami po dobrem delu tudi vnaprej. Gospod Peter Selčan je v imenu JSKL podelil Gallusove značke, ki so jih letos prejeli za svoje delo v zboru Dušan Brance – bronasto, Dušan Bojanovič – bronasto, Oskar Šuligoj – zlato, Franci Bogovič – zlato in posebej zasluženo za vsa leta pevskega delovanja Beno Podergajs – častno značko, ki se prejme za več kot 30 let organiziranega prepevanja. Vsem prejemnikom iskrene čestitke.

Veseli me zavest, da smo s pesmijo prisotni doma v Vojniku, na raznih revijah in nastopih zunaj meja občine. Dejstvo je, da srečanja bogatijo, zato smo bili s poslušalci, da smo za trenutek ustavili vsakodnevne skrbi in delo, se nasmehnili in prepustili mislim, da brez ljubezni ni življenja, tako kot ga ni brez sonca. Ljubezen je sonce našega življenja. Prav zaradi nje je nastalo ogromno lepih pesmi, ki jih bomo z veseljem vadili in prepevali tudi v prihodnje, vse do 80-letnice in še naprej.

 

Franci Korošec, predsednik zbora

 

Foto: Jure Vovk

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 113
Izšla: 08.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO
19.01.2017 | Ostalo
Predavanje Karla Gržana
20.01.2017 | Šport
KOŠARKARSKA TEKMA
25.01.2017 | Ostalo
Delavnica Repair Cafe
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA: KAKO DOBITI SLUŽBO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.