Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
10°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
11°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

VROČ IN HITER VIKEND NA ČEŠKEM DIRKALIŠČU ......


ŠPORT, DOGODKI

| |
24.07.2014      9:49
A A

VROČ IN HITER VIKEND NA ČEŠKEM DIRKALIŠČU MOST, SAMO UVOD ZA PRESTIŽNO DIRKO 8H SUZUKE NA JAPONSKEMDeli:

Ta vikend od 18. Do 20. Julija, 2014 se je na dirkališču Most na Češkem odvijalo prvenstvo Alpe Adria in tudi tokrat sta bile na razporedu dve dirke. Ozračje je bilo zelo vroče in tudi tekme so bile zelo napete. Za AMD Trebnje je zopet tekmoval Janez Prosenik (BMW RR–1000).

Prvi treningi in kvalifikacije so se začele že v petek. Najprej so bili na razporedu prosti treningi, katere so tekmovalci izkoristili za nastavitve motorja in za prilagajanje proge. Popoldne pa so bile že prve kvalifikacije, katere je Prosenik v razredu Superbike zaključil na 5.mestu. Imel je kar nekaj smole saj je za prve kvalifikacije izbral napačne nastavitve in tako se mu je popolnoma uničila že po 3-eh krogih zadnja pnevmatika. Posledično mu je zmanjkalo časa, kar se je poznalo na uvrstitvi.

V soboto dopoldne so bile na vrsti še druge kvalifikacije, na katerih je Janez dosegel boljši čas, saj je spremenil nastavitve in zadnjo vzmet, ter tako izboljšal čas na 1.37.9. in si priboril 4 startno pozicijo za prvo dirko v torek, 22.7.2014.

Popoldne so bile na razporedu prve dirke v vseh razredih. Ob 16:30 je bila na razporedu dirka v razredu Superbike. Že sam začetek je bil zelo napet saj je že v prvem krogu padlo kar 5 tekmovalcev in tako je bila dirka nemudoma prekinjena. Drugi start je Prosenik štartal odlično, in se dva kroga boril za prvo mesto, nato pa je po grdem prehitevanju sotekmovalca Skopka, izgubil stik z vodilnimi in pristal na četrtem mestu. Zadnja dva kroga pred koncem je že popolnoma ujel tretjeuvrščenega, vendar mu ga na koncu ni uspelo prehiteti.

Dirka je bila končana in Prosenik je z novim osebnim rekordom in dobro vožnjo v peklensko vročih razmerah lahko zelo zadovoljen.

V razredu Superbike je nastopal tudi Slovenec Berto Camlek na Yamahi kateri je zasedel 7 mesto. V razredu STOCK 1000 je zmagal tudi Slovenec Marko Jerman na Kawasakiju, Matej Kraljič, prav tako na Kawasakiju pa je zasedel 8 mesto.

V nedeljo dopoldne je bil najprej na razporedu Warm Up, popoldne pa še zadnja dirka. Dirka se je pričela ob 15:30. Prosenik je tako kot v prvi dirki štartal odlično in se prebil na drugo mesto, vendar je na koncu zaradi napačne izbire  pnevmatike končal na prav tako odličnem četrtem mestu, in še za nekaj malo popravil svoj najhitrejši krog. Na petem mestu pa je tokrat dirko končal Berto Camlek na Yamahi. V kategoriji stock 1000 je bil Marko Jerman drugi.

REZULTATI 1 DIRKA

SUPERBIKE

 1. Halbich  Jan (CZ) Kawasaki
 2. Ronald Resch (AUT) BMW
 3. Pawel Szkopek (POL) Yamaha
 4. Janez Prosenik (SLO) BMW

STOCK 1000

 1. Marko Jerman (SLO) Kaeasaki
 2. Martin Choy (BUL) BMW
 3. Michael Filla (CZ) BMW

REZULTATI 2 DIRKA

SUPERBIKE

 1. Jan Halbich (CZ) Kawasaki
 2. Pawel Szkopek (POL) Yamaha
 3. Ronald Resch (AUT) BMW
 4. Janez Prosenik (SLO) BMW

STOCK 1000

 1. Miscahel Filla (CZ) BMW
 2. Marko Jerman (SLO) Kawasaki
 3. Martin Choy (BUL) BMW

IZJAVA JANEZA PROSENIKA

»Z celotnim vikendom sem delno  zadovoljen. V drugi dirki smo naredili veliko napako z gumami, saj je imela proga 50 stopinj in je guma držala samo 3 kroge tako, da se nisem mogel boriti za višja mesta.«

Tekmovanj za ta vikend je konec, Prosenika pa prihodnji vikend čaka najbolj pomembna dirka v koledarju in to je Svetovno prvenstvo v vzdržljivostnem motociklizmu (World Endurance Championship)  8h Suzuke, katera poteka na Japonskem v mestu Suzuka in je eno najbolj priznanih in prestižnih tekmovanj na svetu, z svetovno znanimi tekmovalci iz World Superbike prvenstva in Moto GP prvenstva.

Prosenik bo v torek pristal na Japonskem, nato ima dva prosta dneva in v četrtek prve proste treninge. V petek in v soboto bodo na razporedu še posti treningi, nočni treningi in kvalifikacije, ter v nedeljo ob 13h po lokalnem času start dirke. Dirka pa velja za eno najzahtevnejših, saj je tam zelo visoka vlaga in temperature, tako da bodo razmere za vse dirkače zelo težke, kjer se bo zelo izkazala tudi fizična pripravljenost, katera pa Prosenika nebi smela ovirati.

Držimo pesti za še eno dobro uvrstitev našega Janeza Prosenika!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 127
Izšla: 15.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017 | Družabni dogodki
POHOD PO OBRONKIH KS ŠTEFAN
02.06.2017 | Družabni dogodki
Srečanje krajanov KS Svetinja
03.06.201 | Šport
10. mlinarski pohod (Koroška)
03.06.201 | Šport
Razpis tekmovanje v orientaciji za pokal Gubčeve brigade
03.06.201 | Turizem
Kmečka in rokodelska tržnica
03.06.201 | Turizem
Eko tržnica
03.06.2017 | Šport
10 krogov za 10 nasmehov
03.06.2017 | Šport
10 krogov za 10 nasmehov
03.06.2017 | Družabni dogodki
Zaključni ples z živo glasbo
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.