Mladinke Nika in Nastja državne podprvakinje

V Medvodah je odigrano državno kegljaško prvenstvo v tandem dvojicah U-23, na katerem sta Trebanjke Nika Radelj in Nastja Kastelic osvojile srebrno medaljo.

Rezultati - osmina finala: Radelj/Kastelic - Venger/Ravtar (Ljubelj Tržič) 1:1 (131:142, 130:128, 13:8); četrtfinale: E. Blagovič/Bajželj (Triglav Kranj) 1:1 (127:108, 112:124, 13:7); polfinale: Radelj/Kastelic - Kresovič/Dekleva (Proteus Postojna) 2:0 (164:108, 124:112); finale: Radelj/Kastelic – Miklavec/Gorjanc (Proteus Postojna) 0:2 (127:128, 121:128).

V finalu so zaradi pada koncentracije klonile proti Postojnčankam. Prvi set so izgubile za en kegelj drugi za sedem. Uspeh trebanjske dvojice je res velik, saj so za seboj pustile državne reprezentantke (Anja Ulaga, Urša Mejač, Lucija Zalar, Monika Blagovič), ki so na letošnjem svetovnem mladinskem prvenstvu v Brnu na Češkem osvojile bronasto kolajno. Boljša je bila le Sara Gorjanc iz Postojne.

Pred Trebanjkami je še pet let igranja v mladinski konkurenci in še veliko možnosti za dokazovanje, kar nam ob dosedanjih rezultati kaže na uvrstitve v sam vrh.