24°C

Čestitke Pii in Saši!

Med 6. in 14. aprilom se je v Minsku v Belorusiji odvijalo 29. člansko, 20. mladinsko, 6. veteransko in 4. otroško Evropsko prvenstvo v Taekwon-Do-ju. Mesto v slovenski reprezentanci si je z dobrimi nastopi in dobrim delom prislužila tudi naša mlada občanka Pia Matko, sicer članica Taekwon-Do kluba Sun Braslovče. Nastop med najboljšimi na stari celini je Pii odlično uspel, saj je tako v kategoriji forme deklice ‒ rdeči pas, kot tudi borbe deklice -40 kg osvojila tretje mesto. Za prvi nastop na največjem tekmovanju v Evropi so to odlični rezultati in gotovo pomenijo nagrado za ves trud, ki ga je Pia vložila v priprave na to tekmovanje in gotovo tudi spodbudo pri nadaljevanju njene športne poti. Z enajstimi leti oditi za teden dni v tako daljni kraj in v tako daljno državo ni mačji kašelj tudi za odraslega, zato je uspešen nastop naše mlade športnice še toliko bolj izjemen. V reprezentanco se je uvrstila še ena občanka Tabora, Saša Sirše, ki zadnja leta trenira v ljubljanskem klubu Škorpijon in tudi Saša je osvojila tretje mesto med članicami borbe +75 kg. Slovenska reprezentanca se je domov vrnila s petimi zlatimi, štirimi srebrnimi in enajstimi bronastimi kolajnami. Za odličen nastop na Evropskem prvenstvu Pii in Saši iskreno čestitamo in jima želimo še obilo odličnih športnih uspehov!