Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-11°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-11°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-11°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vinogradniško sadjarsko društvo v zimskem ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.12.2012      8:35
A A

Vinogradniško sadjarsko društvo v zimskem časuDeli:

Zimska narava je običajno pobeljena in polepšana z snegom. Tudi mraz je večji del zime. En del takšne zime je že za nami. Noči so vse daljše, posledično pa dan vse krajši. Vse to pa je prekinilo dela v vinogradih in sadovnjakih ter nas in naravo prisililo v počitek ali druga dela.                                                                      

Vino zori v kleteh v dober in odličen pridelek, čeprav ga je manj kot lani. Vinogradniške delavnice , ki so potekale pri predsednici Mojci Druzovič to trditev tudi potrjujejo.  Z poizkušnjo in svetovanjem  kako kletariti nas je popeljal  dipl. ing. kmet. Andrej Rebernišek iz ptujske svetovalne službe ob pomoči g. Helene Vornekar.  Dejal je: » skrbno negujte vinski  dar narave , lesene sode  redno dolivajte, vse pa po potrebi redno dožveplajte, še prej pa če še niste pa vino pretočite. Ne pustite vina samega in ne mučite ga preveč  z raznimi posegi po nepotrebnem v kleti. Večkrat ga poizkušajte in le pomagajte pri zorenju če je to potrebno le ob skrbni negi bo vino odraslo v pravega železnega junaka. Letos je za to veliko možnosti.«    

Jabolk pa imajo sadjarji veliko premalo, da bi zadovoljili slovenske kupce. Tudi tu so ujme  svojo naredile in občutno zmanjšale pridelek.

Vstopili smo v adventni čas, ki je čas praznovanj,  postavljanja jaslic (te so že postavljene in na ogled pri Vinku in Ani Gomzi), čas nazdravljanja, posredovanja lepih želja, zdravja in čim več sreče. Nalijmo si kozarec čim boljšega vina in ga povzdignimo visoko k novim upom in ga srknimo za svoje in zdravje vseh v NOVEM LETU  2013.

Na zdravje!!

 

 Edvard  Kupčič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!