Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na severovzhodu večinoma sončno. Drugod bo bolj oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
9°C | 20°C
torek, 25.10.2016
14°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
2°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vinogradniško sadjarsko društvo v zimskem ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
17.12.2012      8:35
A A

Vinogradniško sadjarsko društvo v zimskem časuDeli:

Zimska narava je običajno pobeljena in polepšana z snegom. Tudi mraz je večji del zime. En del takšne zime je že za nami. Noči so vse daljše, posledično pa dan vse krajši. Vse to pa je prekinilo dela v vinogradih in sadovnjakih ter nas in naravo prisililo v počitek ali druga dela.                                                                      

Vino zori v kleteh v dober in odličen pridelek, čeprav ga je manj kot lani. Vinogradniške delavnice , ki so potekale pri predsednici Mojci Druzovič to trditev tudi potrjujejo.  Z poizkušnjo in svetovanjem  kako kletariti nas je popeljal  dipl. ing. kmet. Andrej Rebernišek iz ptujske svetovalne službe ob pomoči g. Helene Vornekar.  Dejal je: » skrbno negujte vinski  dar narave , lesene sode  redno dolivajte, vse pa po potrebi redno dožveplajte, še prej pa če še niste pa vino pretočite. Ne pustite vina samega in ne mučite ga preveč  z raznimi posegi po nepotrebnem v kleti. Večkrat ga poizkušajte in le pomagajte pri zorenju če je to potrebno le ob skrbni negi bo vino odraslo v pravega železnega junaka. Letos je za to veliko možnosti.«    

Jabolk pa imajo sadjarji veliko premalo, da bi zadovoljili slovenske kupce. Tudi tu so ujme  svojo naredile in občutno zmanjšale pridelek.

Vstopili smo v adventni čas, ki je čas praznovanj,  postavljanja jaslic (te so že postavljene in na ogled pri Vinku in Ani Gomzi), čas nazdravljanja, posredovanja lepih želja, zdravja in čim več sreče. Nalijmo si kozarec čim boljšega vina in ga povzdignimo visoko k novim upom in ga srknimo za svoje in zdravje vseh v NOVEM LETU  2013.

Na zdravje!!

 

 Edvard  Kupčič

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!