Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-5°C | 6°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-5°C | 10°C
ponedeljek, 12.12.2016
-1°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V mariborski Pekarni je na ogled fotografska ......


UMETNOST

| |
23.07.2015      12:21
A A

V mariborski Pekarni je na ogled fotografska razstava Jureta Kralja


V razstavišču hostla Pekarna bodo do 30. 9. 2015 na ogled fotografije Jureta Kralja, najmlajšega fotografa Foto kamre.


Deli:

Jure Kralj kot najmlajši fotograf Foto kamre svoj pripovedni stil še razvija. Je zelo zavzet, veliko potuje in fotografira ter eksperimentira predvsem z Nikonovo opremo. Osebno obožuje barvitost in raznolikost, veliko časa pa posveča tudi raziskavam in učenju na internetu.


Razstavljena serija v središče postavlja mesto Maribor. Prvič je bila razstavljena v sklopu iniciative Živa Koroška, julija letos. Fotografije so stilsko večinoma ultramoderni panoramski posnetki ali retro vedutne upodobitve mesta kot celote.   Včasih izpostavi tudi kak mestni arhitekturni motiv - privlačijo ga predvsem študije mostov - , ki ima vedno likovno podstat. Fotografije so kontrastne, s posebnim koloritom, ki ga avtor še razvija, je pa že sedaj prepoznaven skozi pričujočo serijo. Več Juretovih fotografij si lahko ogledate na spletni strani www.fotokamra.si, kjer ga najdete med tematskim sklopom Maribor.


Všečkajte Facebook stran Foto Kamre.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Starše!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!