Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
10°C | 16°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Namig za izlet


TURIZEM

| |
01.04.2015      14:03
A A

Namig za izletDeli:

Športno društvo Javor iz vasi Javorje nad povirjem reke Temenice je uredilo Javorsko energijsko pot, ki je vsekakor nekaj posebnega. Poleg zemeljske zdravilne energije je tam tudi izjemno lepo urejena okolica, kjer so zasadili številne zdravilne rastline oziroma zelišča. Torej, ravno prav za izlet ob koncu tedna.

 

Javorska energijska pot vključuje sedem energijskih točk na kraju, kjer je v 4. stoletju pred našim štetjem živelo keltsko pleme. Tri točke imenujejo tudi protistresne, objamete pa lahko tudi Javorski kamen in začutite njegovo pozitivno energijo. Zlasti je znana in priznana energijska točka za izboljšanje delovanja ledvic in sečil. Mandala, Triqetra, Javorski energijski kamen, Keltska hiša, Ledvička, Sigma in Izvir žive vode je sedem pozitivnih zemeljskih energijskih točk.

 

Projekt je podprla Lokalna akcijska skupina Srce Slovenije in s tem omogočila dokončno ureditev energijske poti. Delo je bilo zato pospešeno do tolikšne mere, da je pot bila odprta za obiskovalce. Poleg gradbenih del na poti in ozelenitve, so postavili klopi in usmerjevalne table ter poskrbeli za predstavitvene objave. Izdali so tudi zloženko o Javorski energijski poti.

Po dokončni ureditvi je mogoče obiskati sedem energijskih točk in se sprehoditi med zelišči ob poti. Obiskovalci se hkrati lahko razgibajo tudi v neokrnjeni naravi. Ob poti je več kot petdeset vrtičkov z zelišči, nasad sivke in rastline keltskega horoskopa. Ko boste prehodili že dobršen del poti, ki je primerna za vsakogar, boste v dolini našli še manjši bajer z ribami, v katerega se steka živa ter čista in pitna izvirska voda.

 

Več o Javorski energijski poti vam bodo povedali v Športnem društvu Javor na številki mobilnega telefona 041 614 536.


Javorska energijska pot  je predstavljena v knjigi Vodnik po zdravilnih energijah Slovenije, ki jo je pripravil in izdal Primož Hieng.

 

Napisal je, da se je tistega dne, ko se je odpravil na sprehod po Javorski energijski poti, počutil izredno slabo in je ob sprehodu po njej začutil blagodejen vpliv pozitivnih energij, tako, da se mu je počutje bistveno izboljšalo. Pri obiskih energijskih točk po celi Sloveniji je začutil tako močan pozitiven vpliv  le še na enem kraju.

 

Zapis je povzet po pisanju g. Primoža Hienga v objavljenih časopisnih člankih.

 

Sekcija za zdrav način življenja

pri ŠD Javor

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk
31.10.2016 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.