Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-13°C | 0°C
sobota, 19.01.2017
-10°C | 0°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 2°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-13°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Konjiški dnevi 2016


OBČINSKE, DOGODKI

| |
09.06.2016      12:44
A A

Konjiški dnevi 2016Deli:

Pričeli so se Konjiški dnevi 2016. Letos so posvečeni praznovanju 870-letnice prve omembe Konjic v pisnih virih. Vse do občinskega praznika 30. junija se bo na različnih lokacijah naše občine zvrstilo skoraj 40 dogodkov, ki bodo na ogled postavili vse tisto, kar Konjičani počnemo skozi leto, za kar si prizadevamo in za kar živimo.

Pestra paleta kulturnih, izobraževalnih, športnih in drugih dogodkov, s katerimi bodo postregli Konjiški dnevi 2016, bo zanimiva tako za domačine kot tudi za obiskovalce, saj bo ponudila izjemno široke možnosti za kakovostno preživljanje prostega časa, pričarala utrip kraja, kakršnega soustvarjamo občani ter omogočila prijetna druženja.

Sprehodili se bomo po novih cestnih odsekih, se družili z »naj mladimi« naše občine, z učenci in dijaki zaključili šolsko leto, se družili z najmlajšimi na otroškem »ŽIV-ŽAV-u«, z gozdarji raziskovali gozdove, odkrivali skrivnosti zeliščarstva in zdravega načina življenja, tekli po slikovitih gričih, počastili dan državnosti, se družili s podjetniki, obujali spomine na stare tradicije naših prednikov in skupaj pozdravili poletje.

Konjiške dni letos posvečamo prvi omembi Konjic v pisnih virih, ki sega v davno leto 1146. Poklonili pa se jim bomo tudi z izdajo monografije »Konjice, 870 let prve pisne omembe«, ki jo bomo predstavili v četrtek, 30. 6., ob 17. uri, v Dvorcu Trebnik, ter s svečano sejo občinskega sveta, ki bo istega dne, ob 19. uri, v Domu kulture Slovenske Konjice. Na svečani seji bodo podeljeni tudi občinski grbi in nagrada občine.

Celoten program Konjiških dni najdete v prilogi tega članka in na spletni strani Občine Slovenske Konjice.

Praznujmo skupaj!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
PDF
26683konjiskidnevi2016-program.pdf
65191_26683konjiskidnevi2016-program.pdf (1,93 MB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.