Prvenstvo v krosu

V Šentjurju je v soboto, 5. 3. 2016, potekalo Prvenstvo Slovenije v krosu, na katerem so tekmovali tudi atleti Atletskega kluba Slovenj Gradec.

Tekmovanje je potekalo v težkih pogojih, saj je bila proga močno namočena zaradi deževja iz prejšnjih dni. Hladno vreme pa je tekmovalcem nagajalo tudi na samem tekmovanju.

Vsi naši atleti so se dobro odrezali. Dolžina proge je na krosu odvisna od starostne kategorije. Na razdalji 1000m sta naša najmlajša  Zala Sekavčnik in Urban Prošt osvojila 16. in 12. mesto. V kategoriji deklice U16 je Nika Kotnik zasedla 11. mesto, tekla je na razdalji 1500m. V kategoriji starejših mladincev sta tekmovala dva naša atleta.  Čeprav 4000m razdalja ni njuna glavna disciplina, sta vseeno pokazala svojo dobro kondicijsko pripravljenost. Veronika Pisnik se je uvrstila na 9.mesto, Jaka Pogorevc 12. mesto.