Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

jasno
Ponoči in zjutraj bo precej jasno, nekaj več oblačnosti bo predvsem v severovzhodnih krajih. Po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, ob morju okoli 8 stopinj.
2°C | 17°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
7°C | 13°C
torek, 01.11.2016
3°C | 10°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Bralni večer z Rupertom Goletom


KULTURA

| |
27.11.2014      11:56
A A

Bralni večer z Rupertom Goletom


Ruperta Goleta večina ljudi pozna kot župana ene najbolj inovativnih občin, poznan je tudi kot arhitekt. V sklopu bralnih večerov pa bomo tokrat inovativnega in naprednega župana spoznali v manj poznani vlogi, kot grafičnega oblikovalca.


Rupert Gole v Deželi kozolcev
Rupert Gole v Deželi kozolcev
Deli:

To je njegov najdaljši profesionalni staž v Šentrupertu, saj je že pred davnimi leti oblikoval glasilo, že vrsto let oblikuje tudi naslovnice knjig. Peti bralni večer bo potekal v sklopu bralnih večerov, ki potekajo v Deželi kozolcev, prvem muzeju kozolcev na prostem na svetu. Pogovor, ki ga bo vodil slavist in kulturnik prof. Jože Zupan, bo v sredo, 3. decembra 2014, ob 18. uri v predavalnici Kovačija v Centru za ohranjanje kulturne dediščine.

 

Dežela kozolcev iz Šentruperta na Dolenjskem je prvi muzej kozolcev na prostem na svetu, ki jo je v dobrem letu in pol obiskalo že več kot 30.000 registriranih obiskovalcev iz 42 držav. V njej je 19 sušilnih naprav, od tega je 17 kozolcev, med katerimi so zastopani vsi tipi kozolcev v Sloveniji. Namen postavitve je prikaz celotnega razvoja kozolca in njegove pomembnosti v slovenskem prostoru. Pohvali se lahko z enim najstarejših ohranjenih dvojnih kozolcev pri nas in na svetu, katerega nastanek sega v leto 1795 – Lukatov toplar. Projekt pa ni pomemben le z vidika ohranjanja kulturne dediščine – pripomogel je tudi k večji prepoznavnosti Občine Šentrupert in k razvoju turizma v njej.

 

 

Dodatne informacije:

Dežela kozolcev Šentrupert

Alenka Lamovšek

Telefon: 08 205 28 55, 040 256 737 

E-pošta: alenka.lamovsek@dezelakozolcev.si

 

Agencija Lin&Nil

Maša Lesjak

Telefon: 01 547 65 18041 812 669

 E-pošta: info@jernejcic.si

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šentrupert!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.