Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

jasno
Popoldne bo pretežno oblačno, manj oblačnosti bo na Primorskem. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
1°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
1°C | 4°C
četrtek, 19.01.2017
0°C | 3°C
petek, 20.01.2017
-1°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 13h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. V četrtek bo burja slabela.
1°C
4°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Sončna elektrarna na protihrupni ograji


EVROPSKI PROJEKTI

| |
06.08.2012      7:41
A A

Sončna elektrarna na protihrupni ograjiDeli:

23. julija 2012 so se v občini Šempeter-Vrtojba pričela dela za izgradnjo sončne elektrarne na protihrupni ograji na odseku hitre ceste H4 – pododsek 0380 Bazara – MP Vrtojba. Na približno 700 metrih protihrupne ograje bodo delavci v dveh vrstah pritrdili 644 fotovoltaičnih plošč, ki bodo skupno na leto proizvedle 187 megavatnih ur električne energije. To zadošča za povprečno porabo 30 do 40 gospodinjstev.

Izgradnja elektrarne poteka v sklopu projekta "Obnovljivi viri energije v primorskih občinah", ki je sofinanciran iz donacije Švicarskega prispeka in sredstev primorskih občin, kot izvajalska agencija pa ga koordinira Goriška lokalna energetska agencija (GOLEA). Sončna elektrarna z močjo 167 KW bo prva tovrstna elektrarna v Sloveniji in bo predstavljala referenco za možnosti izkoristka sončne energije na slovenskih avtocestnih protihrupnih ograjah. Vrednost investicije v sončno fotonapetostno elektrarno je 551.160 EUR, od tega je donacija Švicarskega prispevka v višini 83 %, 17 % investicije pa financira občina Šempeter-Vrtojba. Protihrupna ograja, podlaga za panele, pa je stala 360.000 EUR in sta jo sofinancirali občina in Dars, vsak polovico. Zaključek del in priklop sončne elektrarne je predviden v sredini septembra 2012. Denar, ki ga bo občina dobila s prodajo elektrike, bo namenjala za razvoj infrastrukture.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šempeter-Vrtojba!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.