Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, vzhodni veter se bo polegel.
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 21°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Več kot 1000 otrok kreativno ustvarjalo ......


NOVICE

| |
18.02.2016      16:57
A A

Več kot 1000 otrok kreativno ustvarjalo "Slovenski olimpijski plakat Rio 2016"


Olimpijski komite Slovenije je v sodelovanju z sponzorjem olimpijske reprezentance Slovenije, Europlakatom, izvedel natečaj »Slovenski olimpijski plakat Rio 2016«, V natečaju, ki je bil pripravljen za vse slovenske vrtce, osnovne šole in srednje šole so otroci različnih starosti pokazali svojo kreativnost.


Otroška kreativnost ne pozna meja.
Otroška kreativnost ne pozna meja.
Deli:

Več kot 1000 otrok iz 127 izobraževalnih ustanov je ustvarilo 537 olimpijskih plakatov. Tematika se je nanašala na Brazilijo. V ožjem izboru se bo 15 najboljših del v treh različnih kategorijah potegovalo za naslov najboljšega olimpijskega plakata RIO 2016.                                   


Olimpijske igre Rio 2016 se nezadržno približujejo in prav je, da se na največji športni dogodek pripravljajo tudi navijači, ne zgolj športniki. Z natečajem se promovira olimpijsko gibanje in poletne olimpijske igre Rio 2016, projekt pa ima tudi simbolno vrednost – olimpijski plakat sodi namreč med najbolj prepoznavne olimpijske simbole in je bil izdelan za vse olimpijske igre moderne dobe vse od leta 1896 naprej. S sodelovanjem v natečaju so imeli priložnost tako pomemben olimpijski izdelek letos ustvariti tudi slovenski otroci kot podpora slovenskim športnikom. 

Najboljše plakate bodo iskali v treh kategorijah – vrtci, osnovne šole in srednje šole. Uporabljene so bile različne likovne in oblikovalske tehnike, prikazane različne zgodbe, razumevanje olimpijskih iger so pokazali otroci, stari od 3 do 17 let, a vsem je bilo skupno to, da so pustili ustvarjalnosti prosto pot, in da so prav vsi prek plakatov izražali pozitivnost.

Izmed vseh prispelih del je tričlanska komisija izbrala v vsaki kategoriji pet najboljših del, katerih avtorji se bodo v glasovanju od 18. februarja do 13. marca 2016 potegovali za naslov najboljšega slovenskega olimpijskega plakata Rio 2016 v svoji kategoriji. Vsak poslan plakat je imel svojo zgodbo, vsak je imel svojo posebnost in veliko bi jih lahko postalo najboljših, a pri izboru je komisija upoštevala predvsem vsebinsko primernost, sporočilnost plakata in primernost dela, da postane slovenski olimpijski plakat, primeren tudi za objavo na zunanjih oglasnih površinah.

Glasovanje za najboljši plakat v posamezni kategoriji bo potekalo na Facebook strani Europlakata. Plakati z največ »všečki« bodo objavljeni tudi na oglasnih površinah v lokalnem okolju, kjer je plakat tudi nastal.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Poljčane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017
Danes ni dogodkov.
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA
04.05.2017 | Kultura
ZAGOVORNIK – GLAS OTROKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.