Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 22°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 21°C
petek, 28.04.2017
8°C | 15°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Regijsko srečanje lutkovnih skupin v ......


KULTURA

| |
11.04.2016      10:24
A A

Regijsko srečanje lutkovnih skupin v Mokronogu


Vljudno vabljeni na Regijsko srečanje lutkovnih skupin, ki bo potekalo 12. aprila 2016, od 9. ure dalje v Upravno-kulturnem središču Mokornog. Med najboljše v regiji Dolenjska, Bela krajina in Posavje se je uvrstila tudi LS Mokre tačke, sekcija KUD Emil Adamič Mokronog s predstavo po motivih slovenskih ljudskih pravljic: TRI SLOVENSKE LJUDSKE PRAVLJICE.


LS Mokre tačke in Stane Peček
LS Mokre tačke in Stane Peček
Deli:
Regijsko srečanje lutkovnih skupin bo strokovno spremljala Irena Rajh Kunaver, ki bo določila katera izmed predstav se bo uvrstila na Državno srečanje lutkovnih skupin, ki bo potekalo 7. junija 2016 v Dolskem.

O predstavi TRI SLOVENSKE LJUDSKE PRAVLJICE

Komaj zvezde zdrsnejo za goro, mož poljubi ženo in otroka ter se odpravi na delo. Njegova stezica vijuga med tremi slovenskimi pravljicami, ozaljšanimi s pesmimi in drugimi malimi modrostmi ljudskega izročila. Tu pa tam pa mu pot prekrižata sladki, gladki, debeli, veseli hruškici, a na koncu se zopet znajde doma, tam, kjer se odvija najlepša pravljica.REŽIJA in DRAMATURGIJA

Polonca Bartolj

SCENOGRAFIJA

Mokre tačke

GLASBENA OPREMA

Aleš Udovč

LUČ

Urban Oštir

ZASNOVA IN IZDELAVA LUTK         

Bojana Gregorčič, Andreja Oštir, Manja Tišlar

ZASEDBA VLOG

HRUŠKA, ŽENA: Polonca Bartolj

VOLK, GRDINA: Bojana Gregorčič

ŽENA, LISICA: Manja Oštir

MOŽ: Andreja Oštir

HRUŠKA, VEVERICA, MEDVED: Polona Kralj Zupančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Mokronog-Trebelno? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!