Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
0°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo Vrtec

20 let projekta Cepetavček bralček


KULTURA, VRTEC

| |
31.05.2016      16:28
A A

20 let projekta Cepetavček bralčekDeli:

V mirnopeškem vrtcu Cepetavček že 20 let neprekinjeno spodbujamo družinsko branje s projektom Cepetavček bralček, saj se zavedamo, da je branje pomembno za človeka, še posebej za otroka. Otrok z branjem oz. poslušanjem širi svoj besednjak, z vživljanjem v literarne junake socialno zori, marsikdaj skozi zgodbe preigrava svoj čustveni in doživljajski svet, ob tem pa kvalitetno preživlja čas s svojimi bližnjimi. Ob vseh prijetnih izkušnjah pa otrok razvija tudi ljubezen do branja in počasi koraka v svet pismenosti.

V omenjenem projektu si otroci v knjižnici izposodijo knjige, le-te odnesejo domov in jih prebirajo skupaj s starši, nato pa jih v vrtcu pripovedujejo ter podoživljajo ob risanju.

Tako pomembno obletnico smo obeležili s prireditvijo, na kateri so otroci iz vseh oddelkov predstavili, kaj vse se dogaja v okviru tega projekta preko vsega vrtčevskega leta. Po prireditvi smo druženje s starši nadaljevali še na zanimivih delavnicah. V knjižnici je pravljice pripovedovala znana pravljičarka Ljoba Jenče, na vrtu so otroci in starši spoznali japonsko namizno gledališče kamišibaj, izdelali senčne lutke ali pa se odpravili na lov za pravljicami v pravljični gozd. Preizkusili so lahko različne tehnike tiskanja, si izdelali bralno kazalo in spoznavali, kako berejo slepi in slabovidni.

Prireditev smo obogatili še z razstavo izdelkov, ki so nastali ob izdelavi slikanice Cepetarije, ki so jo otroci našega vrtca ustvarili sami. Pripovedovali so o dogodivščinah glavnega junaka Cepetavčka bralčka in zgodbo bogato ilustrirali. Vsak otrok je prejel izvod slikanice, ki bo lep spomin na vrtec, branje in ustvarjanje.

Dogodek je bil dobro obiskan, otroci in starši ter ostali obiskovalci so bili navdušeni, vse to pa nam je dalo novih moči in elana, da s projektom nadaljujemo in otroke spodbujamo, da pogumno stopajo v svet pravljic in čudežnega.

 

Sabina Sopko 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 63
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.03.2017
Danes ni dogodkov.
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM
29.03.2017 | Družabni dogodki
ODPRTJE LIKOVNE RAZSTAVE KUD DOLENJSKE TOPLICE
30.03.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.