Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.06.2018

jasno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Popoldne bo v hribovitem svetu nastala kakšna kratkotrajna ploha, izjemoma lahko tudi zagrmi. Pihal bo severni do severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem okoli 30 °C.
14°C | 28°C
torek, 17.06.2018
16°C | 27°C
sreda, 19.06.2018
14°C | 27°C
četrtek, 20.06.2018
15°C | 29°C
petek, 21.06.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 18.6.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Proslava ob Prešernovem dnevu


OSNOVNA ŠOLA, UMETNOST

| |
19.02.2018      9:24
A A

Proslava ob Prešernovem dnevuDeli:

Tudi letošnjo proslavo, ki je potekala v sredo, 7. februarja 2018, smo posvetili največjemu slovenskemu pesniku Francetu Prešernu. Del programa smo namenili tudi dvema književnikoma iz znamenite četverice modernistov Otonu Župančiču ter Ivanu Cankarju, ki sta prav tako pustila viden pečat v slovenski književnosti.

Učenci so poleg glasbenih točk deklamirali izbrane Prešernove pesmi, odigrali odlomek iz Cankarjeve črtice Skodelica kave, povedali nekaj Župančičevih ugank. Osmošolec je prebral svoje pismo, posvečeno Prešernu. Povedal je svoje mišljenje o njem in njegovih delih, poleg tega pa je omenil kar nekaj znamenitosti, posebnosti, ki smo jih v Sloveniji poimenovali po Prešernu. Med njimi so tudi Prešernove nagrade in nagrade Prešernovega sklada, ki jih vsako leto podeljujejo za dosežke na področju umetnosti.

Proslavo smo zaključili z glasbeno točko in mislijo, da se na tako pomembne osebe spominjamo tudi ob običajnih dnevih, saj so ti pripomogli tako h književnosti kot tudi k spodbujanju narodne zavesti.

 

Matej Cesar in Tia Globokar, člana novinarskega krožka OŠ Toneta Pavčka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!