Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.03.2017

delno oblačno
Popoldne bo sprva še spremenljivo do pretežno oblačno. Manjše krajevne padavine se bodo pojavljale vse bolj proti zahodu in od severovzhoda se bo jasnilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem do 16 stopinj C.
7°C | 17°C
ponedeljek, 27.03.2017
-1°C | 19°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Začasno zadržanje izvajanja 19.člena ......


OBVESTILA

| |
17.02.2015      10:57
A A

Začasno zadržanje izvajanja 19.člena Pravilnika o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovihFoto: arhiv Občina Kobarid
Foto: arhiv Občina Kobarid
Deli:

V sredo, 11. februarja je na Ministrstvu za infrastrukturo potekal sestanek na temo novega Pravilnika o oznaki državne pripadnosti, registrskih in drugih oznakah na civilnih zrakoplovih, ki je začel veljati 7. januarja letos. Na sestanku so poleg ministra Gašperšiča, njegovih sodelavcev ter predstavnikov Javne agencije za civilno letalstvo sodelovali tudi predstavniki Zveze za prosto letenje Slovenije in Letalske zveze Slovenije.

 

Dogovorjeno je bilo, da se bo s spremembo omenjenega pravilnika zadržalo izvajanje zahteve, ki se nanaša na jadralne zmaje in padala, in sicer do 31. 12. 2015, kljub temu, da  so  zahteve glede registracije teh naprav oziroma vpisa v evidenco letalnih naprav določene v 18. 20. in 25. členu Zakona o letalstvu, ter v 13. členu Uredbe o jadralnem zmajarstvu in jadralnem padalstvu.

Dogovorjeno je bilo tudi, da bo Ministrstvo za infrastrukturo tekom leta 2015 pripravilo predlog rešitve  problema v zvezi z obvezno registracijo jadralnih zmajev in padal, ki bo skladen s pravno ureditvijo civilnega letalstva v Republiki Sloveniji in ki bo upošteval tudi predloge Zveze za prosto letenje Slovenije in Letalske zveze Slovenije. 

 

 

 

Novica povzeta iz spletne strani

Ministrstva za infrastrukturo


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!