Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Sotočje gospodarstva: Reke Soče in reke Inn


GOSPODARSTVO, OBVESTILA

| |
13.05.2015      11:22
A A

Sotočje gospodarstva: Reke Soče in reke Inn


Občina Kobarid si prizadeva navezati stike s podobnimi občinami v Evropi in po svetu. Ena med njimi je tudi Občina Brannenburg na Bavarskem, s katero Občina Kobarid sodeluje že nekaj let. Občini povezuje zgodovina in prav v letih, ki zaznamujejo 100-letnice prve svetovne vojne, so srečanja še pogostejša in odpirajo se priložnosti za sodelovanja tudi na drugih področjih, predvsem gospodarstvu.


Deli:

Slovenija v Nemčijo izvozi preko 20 % svojega celotnega izvoza, od tega skoraj polovico na Bavarsko. Bavarska je za slovensko gospodarstvo izrednega pomena in verjamemo, da bi povezovanje podjetij iz Posočja in Bavarske pripomoglo k še boljšemu sodelovanju in rezultatom.

 

Z namenom pospeševanja gospodarstva v Posočju Občina Kobarid organizira srečanje

gospodarstvenikov iz Posočja z gospodarstveniki iz vzhodne Bavarske, okolice Rosenheima, mesta s 60.000 prebivalci, ki ima dobre povezave v svet in je za naše gospodarstvo pomemben partner. 

 

Dogodek se bo odvijal predvidoma meseca septembra 2015. 

 

Vsem sodelujočim podjetjem bo omogočen neposreden stik s podjetjem na Bavarskem, ki si ga bo podjetje predhodno samo izbralo, zato prosimo, da v priloženem vprašalniku natančno opišete svojo dejavnost, izdelke in storitve. S predhodnim izborom sodelujočih podjetij se potrdi zanimanje in interes sodelovanja.

 

V kolikor vas sodelovanje na srečanju gospodarstvenikov iz Posočja in vzhodne Bavarske zanima nam najkasneje do 22. maja 2015 pošljite izpolnjen vprašalnik (v priponki). Posredovali ga bomo gospodarskim zbornicam v Rosenheimu, ki nam bodo poslale seznam zainteresiranih Bavarskih podjetij, s pomočjo katerega bo omogočena vzpostavitev neposrednega kontakta.

Kontakte Bavarskih podjetij bomo posredovali vsem prijavljenim podjetjem v Posočju.

 

Število udeležencev je omejeno. Pri prijavi se bo upošteval vrstni red prijave, zato se zainteresirani prijavite čim prej. 

 

Predvidena cena udeležbe na omenjenem srečanju znaša 50,00 eur in vključuje avtobusni prevoz iz Posočja do Rosenheima in kosilo.

 

Za dodatna vprašanja smo vam na voljo preko elektronske pošte: obcina@kobarid.si

 

 

 
Priloge:
PDF
vprasalnik_gospodarstevniki.pdf
40559_vprasalnik_gospodarstevniki.pdf (395,9 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.