Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
9°C | 18°C
petek, 24.03.2017
8°C | 21°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 22°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Tradicija prinesla v Kanal že dvajsete skoke ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
17.09.2011      10:30
1
A A

Tradicija prinesla v Kanal že dvajsete skoke z mosta


Med številnimi prireditvami v naši občini so Skoki z mosta zagotovo med najstarejšimi in najbolj odmevnimi


V lastovki je bil najboljši Borko Miladinović iz Srbije. Foto: Toni Dugorepec
V lastovki je bil najboljši Borko Miladinović iz Srbije. Foto: Toni Dugorepec
Deli:

Skoki z mosta so se v dveh desetletjih uveljavili kot tradicionalna prireditev, ki vsako leto pritegne ogromno gledalcev tako na bregove reke Soče, kot tudi na igrišče pri kanalski osnovni šoli. Obiskovalci so iz vse Slovenije in tudi iz Italije.

Skakalci, ki sodelujejo že vrsto let, zatrjujejo da je skakanje s kanalskega mostu nekaj posebnega: tu se čudovito počutijo, vedno so lepo sprejeti, ker je za vse poskrbljeno, celotna organizacija prireditve pa je zelo dobra.

Letos smo jo obogatili s koncertom dalmatinske klape Kumpanji s Korčule, ki je večer pred skoki Kontrado napolnil do zadnjega kotička.

V nedeljo, 14. avgusta, smo prvič organizirali delavnico za otroke in mladino v skokih s skakalnice, ki sta jo vodila Aleš Karničnik in Jernej Klinar. Od štirih udeležencev sta dva tudi tekmovala. V Kanalu smo na novo odprti tržnici in pred občinsko upravo že dvanajstič občudovali starodobnike: 16 društev iz Slovenije in Italije je predstavilo kar 98 starodobnih vozil in motorjev.

Osrednji dogodek so bili seveda skoki. S skakalnice so se pomerili mladinci. V kategoriji do 10 let sta bila skoraj enakovredna Nejc Melink in Domen Gabrijelčič; od 10 do 17 let je bil prvi Nejc Laščak, sledili so Martin Krašovec, Jernej Rus in Matej Mihalič. Kot vsako leto, so tudi letos z mostu skakali v 3 kategorijah. V skokih na noge je bil prvi Dalibor Tomić, drugi in tretji sta bila Aljaž Krašovec in Roman Rus. V kategoriji „lastovka“ je bila udeležba mednarodna. Zmagal je Borko Miladinović iz Srbije, drugi je bil starosta naših skokov, Tržačan Pino Auber, tretji pa Jan Vončina. Najbolj atraktivni so bili figurativni skoki. Prvo mesto je osvojil Borko Miladinović, drugi je bil Jan Vončina in tretji Aleš Karničnik. Da se ne bi izneverili dolgoletni tradiciji, je prizorišče med obema serijama skokov preletel Benjamin Ličer in z akrobatskim letalom ponovno izvajal vragolije na nebu.

Tudi večerno dogajanje je zaznamovala tradicija. Že petič smo izbirali Miss Soče. Izbor je tudi tokrat povezoval Gianni Rijavec. Miss Soče je postala Patricija Peklar iz Vranskega, prva spremljevalka je Italijanka Maria Cristina Zanetti iz Gorice, druga spremljevalka pa je domačinka Andreja Vuković. Tradiciji samo se izneverili le z nastopom prvega slovensko italijanskega para Gianni in Zulejka Morsut, ki sta nam zapela pesem Ljubezen je ena sama.

Tudi zaključek prireditve je bil tradicionalen, saj je nebo ob polnoči razsvetlil ognjemet.

Zagotovo se sprašujete, zakaj kar naprej ponavljam besedo tradicija. Ker je prav dolgoletna organizacija prireditve eden od razlogov za njeno odmevnost. In čeprav žanje ogromno pohval obiskovalcev, skakalcev in medijev, jo domačini na veliko kritizirajo. Glavni očitek je, da se vedno dogajajo ene in iste stvari?! Ne vem, mogoče bi pa lahko uvedli novost in skakali iz Soče na most, ali pa bi namesto letala imeli podmornico in namesto misic izbirali mistre.

Uveljavljene prireditve imajo tudi drugod po Sloveniji, da ne rečem po svetu, utečen program z osrednjim dogodkom, ki vsako leto prav zaradi tega pritegne obiskovalce. Si predstavljate denimo Ptujski pust brez kurentov, Beneški bienale brez umetnikov, Mušje dirke brez oslov?

Naj dodam, da občina prispeva za prireditev polovico denarja, za drugo polovico pa poskrbimo člani Turističnega društva Kanal: pridobivamo sponzorska sredstva, organiziramo koncert in srečelov ter opravimo veliko število delovnih ur, tako na dan prireditve, kakor v dvomesečnih pripravah nanjo.

Sicer pa vabimo vse, ki bi radi sodelovali pri oblikovanju te prireditve, da se nam pridružite in prispevate, da bodo Skoki z mosta naslednje leto imeli ogromno novosti, in bo namesto več kot dva tisoč obiskovalcev v Kanal prišlo štiri tisoč ljudi.

Naj torej zaključim: prenesite kritike v dejanja in vabljeni, da se aktivno vključite v pripravo naslednjih Skokov z mosta.

Avtorica teksta: Vanja Cotič, predsednica Turističnega društva Kanal


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Boštjan Lipnik
Boštjan Lipnik Se strinjam1 Se ne strinjam0
Že nekaj let si obljubljam, da bom šel gledat te fascinantne skoke. Morajo biti dih jemajoči...

27.09.2011 ob 10:55:08 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Lokalni časopis Most
Številka: 50
Izšla: 20.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.03.2017
Danes ni dogodkov.
24.03.201 | Ostalo
Pohod na Korado
24.03.2017 | Ostalo
Otvoritev planinske razstave
25.03.201 | Ostalo
Pohod po stopinjah Valentina Staniča
25.03.201 | Ostalo
Pohod po stopinjah Valentina Staniča
25.03.201 | Ostalo
Tržni dan
25.03.201 | Ostalo
Hike & fly
25.03.2017 | Ostalo
Odbojkarska tekma
28.03.201 | Ostalo
Pogovor o ribjem zarodu v Soči
31.03.2017 | Družabni dogodki
Sejem POLLICE VERDE
31.03.2017 | Ostalo
Dan krajevne skupnosti
01.04.201 | Ostalo
Tržni dan
01.04.2017 | Ostalo
Premiera komedije Vaja zbora
24.03.201 | Ostalo
Pohod na Korado
24.03.2017 | Ostalo
Otvoritev planinske razstave
25.03.201 | Ostalo
Pohod po stopinjah Valentina Staniča
25.03.201 | Ostalo
Pohod po stopinjah Valentina Staniča
25.03.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.