Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
7°C | 16°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 18°C
torek, 25.10.2016
15°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
16°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

Devete športne igre upokojencev Severne ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
28.05.2012      19:54
A A

Devete športne igre upokojencev Severne Primorske


V soboto, 26. maja, so se v Kanalu odvijale 9. športne igre upokojencev severne Primorske. Organiziralo jih je Društvo upokojencev Kanal. Organizacija in priprava športnih iger je zahtevala veliko truda, dogovarjanj in prizadevanj članov našega društva.


Ekipno zmago so si priborili domačini. Foto: Peter Falatov
Ekipno zmago so si priborili domačini. Foto: Peter Falatov
Deli:

Tekst: Marija Marinič, poročevalka za DU Kanal

Zbrali smo se že ob 8h v novi (zelo lepi) večnamenski dvorani v Osnovni šoli Kanal, kjer nas je najprej nagovoril predsednik društva upokojencev in vodja tekmovanja Franc Komac. Udeležence je pozdravil tudi župan Andrej Maffi, ki je poudaril pomen medsebojnega druženja.

Tekmovanje se je odvijalo v balinanju, igranju pikada, kegljanju, streljanju z zračno puško, športnem ribolovu, šahu in reševanju križank. Na igrah je sodelovalo 405 športnikov (97 ekip)  iz 21 društev upokojencev iz območja PZDU severne Primorske.

Balinanje je potekalo na balinišču v športni dvorani v Kanalu, tekmovanje v pikadu v prostorih DU Kanal v pritličju športne dvorane, reševanje križank in šah v prostorih osnovne šole Kanal, streljanje z zračno puško na strelišču v Desklah, kegljanje na kegljišču v Novi Gorici in ribolov na jezeru Kozlink v Goriških Brdih.

Na vseh prizoriščih je vladalo športno vzdušje, tekmovalci so napeli vse svoje moči tako pri tekmovanju kot tudi spodbujanju nastopajočih, vse pa je potekalo pod budnim očesom sodnikov in komisij.

 

Ekipno zmago smo si priborili domačini, medtem ko so medalje za prva mesta posameznikov prejeli tudi člani drugih društev.

Kljub temu, da niso vsi prejeli pokalov in medalj (prvo mesto je pač samo eno) smo bili zmagovalci vsi, ki smo ta lep majski dan poleg tekmovanja posvetili predvsem druženju in sklepanju novih poznanstev ter uživanju v številnih lepotah in znamenitostih Kanala.

Razšli smo se z željo, da se ponovno srečamo najkasneje čez eno leto.

Zahvaljujemo se vsem sponzorjem, sodelujočim tekmovalcem, sodnikom, organizacijskemu odboru in vsem, ki so kakor koli pripomogli , da je vse potekalo brez zapletov.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
DRUŠTVO UPOKOJENCEV KANAL
GRADNIKOVA ULICA 003
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 49
Izšla: 28.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2016 | Ostalo
15. Spominski pohod na Globočak
25.10.201 | Ostalo
Dan pesmi in iger

Bodite prvi pri oddaji mnenja.